Українська сторона вказала на необхідність вироблення механізму запобігання та ефективного контролю за порушеннями режиму припинення вогню, а також інцидентів із персоналом і обладнанням СММ ОБСЄ.
Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік, у свою чергу, вказав на важливість режиму тиші для цивільного населення по обидві строни розмежування в зоні АТО.
"У зв'язку з прийдешніщими святами Великодня, жителі східної України повинні мати можливість спокійно й безпечно відвідувати церкви та кладовища. На жаль, положення залишається далеко не задовільним", – заявив Сайдік на брифінгу за підсумками зустрічі групи.
"Згвдно з Мінськими домовленостями, Україна відвела все важке озброєння від лінії зіткнення. Українська сторона стурбована і стривожена постійними погрозами та актами агресії щодо співробітників СММ ОБСЄ, що все частіше тарпляються на непідконтрольної Україні частині Донбасу. Повне припинення вогню, виведення російських формувань та зброї – тільки після цього можна переходити до вирішення політичних питань", – зазначила Оліфер.
Представники України пояснили рішення РНБО про блокаду окупованих територій недружніми кроками РФ: визнання документів, виданих нелегітимними владою ОРДЛО, рейдерське захоплення державних і приватних предприятийна окупованій території і встановлення псевдокордону в ОРДО. Офіційний Київ у черговий раз звучив вимогу повернути підприємства законним власникам.
В економічній підгрупі в Мінську обговорюється питання організації роботи експертної групи з оцінки ситуації на шахтах в ОРДЛО, підтоплення яких є екологічною загрозою для всього Донбасу. Однак представники терористичних "республік" блокують її роботу.
Нагадаємо, 29 березня, Тристороння контактна група в Мінську погодила введення в зоні АТО з 1 квітня режиму повного припинення вогню, а також розведення сил і засобів від Станиці Луганської.
З моменту оголошення режиму тиші в зоні АТО бойовики щодня його порушують, у тому числі, активно застосовуючи заборонені Мінськими домовленостями види озброєнь.