У Мінреінтеграції нагадали правила мінної безпеки на деокупованих територіях

Поділитися
У Мінреінтеграції нагадали правила мінної безпеки на деокупованих територіях © twitter.com/vadym_chernysh
У відомстві закликали українців не поспішати повертатися до своїх домівок.

В Україні серед усіх територій, звільнених від російських окупантів, найбільш замінованою наразі є Херсонщина. Нині там посилено працюють піротехніки.

Однак для місцевого населення все ще залишається високий рівень мінних загроз. У Мінреінтеграції розповіли про головні правила з мінної безпеки, яких слід дотримуватися.

Як відрізнити небезпечну територію

У Мінреінтеграції дали такі рекомендації:

  • Якщо на території ви бачите неживих тварин, упаковки чи ящики з-під снарядів і боєприпасів, пошкоджені або знищені авто чи будинки, шматки металу, то вона є небезпечною.
  • Місцями підвищеного ризику замінування зазвичай є військові позиції, об’єкти критичної інфраструктури, адміністративні й інші будівлі, транспортні маршрути тощо.
  • Переселенцям, які повертаються додому, варто пам’ятати: навіть за відсутності ознак замінування у двір або до будинку слід заходити дуже обережно. Спершу слід оглянути територію на наявність підозрілих предметів. Не треба також поспішати відчиняти двері.
  • Всередину будинку можна заходити лише після того, як піротехніки ДСНС проведуть його повну перевірку – і зсередини, і з подвір’я.
  • Однак навіть після роботи фахівців будьте уважними й перевіряйте, куди ступаєте.
  • У будинку треба уважно оглянути приміщення: небезпечними можуть бути килими, тумбочки, шафи, комоди, буфети. Пам’ятайте: за кожними дверцятами може бути небезпека!

«Якщо бодай щось викликає підозру, – не ризикуйте життям, телефонуйте на 101 або 102 та дочекайтеся саперів», – резюмували у Мінреінтеграції.

Раніше фахівці Центру громадського здоров'я дали практичні рекомендації українцям, як зменшити стрес та паніку під час війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі