У Міносвіти оприлюднили нові вимоги до шкіл з 1 вересня: деталі

Поділитися
У Міносвіти оприлюднили нові вимоги до шкіл з 1 вересня: деталі © Корреспондент.net
МОЗ розробило ряд протиепідемічних заходів та правил для шкіл, училищ і вузів.

Міністерство освіти і науки України оприлюднило нові вимоги МОЗ щодо навчання під час карантину в новому навчальному році, повідомляє прес-служба Міносвіти.

Відзначається, що протиепідемічні заходи розроблені для закладів позашкільної, загальної середньої, спеціальної предвисшего освіти, а також профтехучилищ і вузів.

Так, увійти до закладу освіти і пересуватися по ньому можна буде тільки в масці або респіраторі, проте учні молодших 1-4 класів зможуть перебувати в школі без них.

У той же час в регіонах з "помаранчевим" рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендують використовувати захисні щитки.

Весь персонал установи допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка і після безконтактної термометрії. У разі виявлення температури більш 37,2 З або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається в заклад.

Перед початком занять педагоги повинні опитувати учнів або студентів про самопочуття і наявність симптомів COVID-19. Той у кого виявили ознаки хвороби, повинен бути тимчасово ізольований в спеціальному приміщенні закладу, після чого про випадок інформують батьків або законних представників і приймається рішення про направлення хворого в лікарню.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 у одного з учнів, всі однокласники або учні групи повинні піти на самоізоляцію.

У навчальних закладах необхідно:

  • організувати місця для обробки рук антисептиками на всіх входах до установ, позначити їх яскравими покажчиками і інструкціями про правила дезінфекції рук;
  • забезпечити наявність рідкого мила і паперових рушників або електросушарок для рук в санітарних кімнатах;
  • забезпечити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками - біля входу в заклад, в коридорах і санвузлах;
  • обладнати медичні пункти необхідними засобами - безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту і т.д.;
  • розмістити плакати, банери про респіраторної гігієни і етикеті кашлю;
  • обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів) в закритих приміщеннях, крім необхідних для функціонування установ - педагогічних нарад, засідань ректорату, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо;
  • створити можливості для організованого руху по закладу - використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, виділити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;
  • очищати і дезінфікувати поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння, поручні і т.д. після занять в кінці робочого дня;
  • проводити провітрювання протягом не менше 10 хвилин після кожного заняття.

У МОЗ рекомендують мінімізувати пересування учнів між кабінетами і аудиторіями. Зокрема, протягом дня проводити заняття одного і того ж класу або групи в одній аудиторії, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити в розкладі можливість визначати різний час початку і закінчення занять для різних класів і груп. Крім того, по можливості заняття потрібно проводити на відкритому повітрі.

Під час карантину заборонили організовувати харчування по типу "шведського столу" і самообслуговування, питні фонтанчики працювати не повинні. Відстань між столами в їдальнях повинна становити не менше 1,5 м, а за столом повинні знаходитися не більше 4 осіб.

При перевезенні дітей і працівників установи в шкільному транспорті водій повинен бути в масці, а кількість пасажирів має бути в межах кількості місць для сидіння.

Керівникам і медичному персоналу установ необхідно розробити розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаної з COVID-19.

Нагадаємо, що навчальний рік у всіх школах України почнеться вчасно. Однак в регіонах «червоної зони» будуть прийматися окремі рішення, оскільки в регінах з великим поширенням COVID-19 відвідування шкіл заборонено, навчання може перейти в дистанційний режим.

Як повідомлялося, в новому навчальному році в школах обов'язково перевірять знання, які діти отримали в період дистанційного навчання під час карантину. Перевірка буде відбуватися завдяки "коригуючогому навчанню".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі