"Навіть коли у нас була достатня кількість боєприпасів, ми не припиняли переговори про закупівлю боєприпасів. Деяку категорію номенклатури боєприпасів ми закуповуємо і зараз – те, що є для нас дефіцитом, і те, що для нас необхідно", - розповів Полторак під час спільної прес-конференції з міністром оборони Грузії Леваном Ізорія в Києві.
За словами міністра оборони, нещодавно уряд України затвердив концепцію створення підприємств з виробництва боєприпасів.
"Я сподіваюся, що це завдання буде виконано найближчим часом. А поки що ці підприємства будуть створюватися, ми плануємо і далі купувати боєприпаси у наших міжнародних партнерів", - додав він.
При цьому на питання про те, чи є серед продавців Росія, Степан Полторак відповів, що ця країна Україні боєприпаси не продає.
Нагадаємо, раніше в держкомпанії "Ростех" заявили, що Росія продовжує закуповувати двигуни для цивільних і експортних вертольотів в України, але планує поступово наростити своє виробництво.
Також повідомлялося, що український "Мотор Січ" візьме участь в російсько-китайському проекті важкого вертольота AHL і буде виготовляти для нової машини турбо-двигуни АІ-136Т. При цьому в компанії заперечують, що продають двигуни безпосередньо в РФ, пояснивши, що працюють з китайською компанією Avicopter.
Обсяг експорту основних видів озброєнь України в 2016 році склав $ 528 млн, що забезпечило їй 11-е місце в щорічному рейтингу світових експортерів озброєнь Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI).
Згідно з даними Укроборонпрому, обсяг експорту озброєнь і продукції військового і спеціального призначення підприємствами держконцерну за підсумками 2016 року зріс на 25% у порівнянні з 2015 роком - до $ 756 млн.