За даними військових, напередодні в районі проведення планових польотів спостерігались складні метеорологічні умови, однак вони відбувались при встановленому мінімумі погоди, а льотчик мав необхідний досвід для виконання завдань за таких умов.
"Політ тривав близько 30 хвилин. Пілот виконував вправи з курсу бойової підготовки на пілотаж у складних метеорологічних умовах, відпрацьовував вправи навчального повітряного бою та інші завдання", - повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
Аварія сталася при заході Су-27 на посадку між дальнім та переднім приводом аеродрому "Озерне".
Винищувач із бортовим номером "55" 1987 року виробництва, є одним із найновіших літальних апаратів цього типу на озброєнні Повітряних сил ЗСУ, наголошують військові.
У 2016 році літак проходив середній ремонт на державних авіаційних підприємствах України, зокрема, у квітні двигуни Су-27 зазнали капітального ремонту на ДП "Луцький ремонтний завод "Мотор". Упродовж всього періоду експлуатації винищувач здійснив 824 посадки та провів у небі 479 годин.
"Наразі усі обставини трагічної події з'ясовуються. На місці катастрофи працюють профільні фахівці Командування Повітряних сил ЗС України, Державного бюро розслідувань, правоохоронних органів", - резюмується у повідомленні.
Нагадаємо, 16 жовтня у Вінницькій області під час виконання навчально-бойового польоту в межах навчання "Чисте небо-2018" розбився літак Су-27, обидва пілоти загинули. На борту винищувача перебували заступник голови повітряного командування "Схід" полковник Іван Петренко та пілот бойової ескадрильї Національної гвардії штату Каліфорнія, США, підполковник Сет Нерінг.
За фактом аварії військовою прокуратурою Вінницького гарнізону було розпочато розслідування за статтею 416 Кримінального кодексу - порушення правил польотів або підготовки до них.
Докладніше про смертельну авіакатастрофу читайте у матеріалі DT.UA "Катастрофа Су-27 на Вінничині: що відомо".