У Міноборони прокоментували ситуацію з роздачею повісток на вулицях

Поділитися
У Міноборони прокоментували ситуацію з роздачею повісток на вулицях © Генеральний штаб ЗСУ
Роз’яснення дав міністр оборони Олексій Рєзніков.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабну агресію РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Міністр оборони України Олексій Рєзніков в інтерв'ю «Українській правді» розповів про ситуацію з мобілізацією та прокоментував роздачу повісток на вулиці.

Він зазначив, що нічого надзвичайного не відбувається.

«У нас була оголошена мобілізація, коли було парламентом затверджено закон про оголошення воєнного стану. Є певні норми, які там вказані по чисельності, Генеральний штаб їх знає і ми працюємо в цих нормах. Йде системна й планова робота, поповнення запасів, відновлення втрат, адже гинуть наші хлопці й дівчата, також поранені є», – сказав він.

Також він відповів на питання журналіста щодо роздачі повісток представниками ТЦК разом з поліцією по ТРЦ, по вулицях міст та по кафе

«Дивіться, у них є задача, яку ставить Генеральний штаб по кількісному складу в той чи інший період часу. Якщо вони бачать, що, наприклад, на обліку було до вторгнення така-то кількість людей в регіонах, але багато хто переїхав», – сказав міністр.

Він зазначив, що якщо військовозобов'язаний, жив в Києві, переїхав в Ужгород, у Львів, Тернопіль, Чернівці, він маєте піти і стати на облік, але не всі це роблять.

«Тому вони змушені щось робити. Якщо вони бачать чоловіка призовного віку, живого здорового, йому дається повістка і він зобов'язаний з'явитися. Це ж не означає, що завтра він буде мобілізований. Він має з'явитися показати документи, має бути спілкування. Може, він скаже: «Так, вік у мене призовний, але в мене є якісь застереження» або «В мене 4 дітей». Окей, прийди, покажи і все. Основний масив добровольців був у лютому-березні, але Конституція України існує, ми з вами про неї вже згадували, і в ній є обов'язок громадянина України захищати свою країну», – резюмував він.

Раніше ми писали, чи є відповідальність для військовозобов’язаних чоловіків, які мали право на тимчасовий виїзд за кордон, але залишилися там довше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі