У Міноборони пояснили важливість створення військової поліції в ЗСУ

Поділитися
У Міноборони пояснили важливість створення військової поліції в ЗСУ
Основною функцією поліції має стати попередження дезертирства в армії.

У Міноборони пояснили важливість якнайшвидшого створення в Україні військової поліції. Відповідний законопроєкт 31 травня №6569-д з'явився на сайті Верховної Ради.

У відомстві наголошують, що військова поліція стане першим кроком на шляху до створення системи юстиції в ЗСУ. Згідно пояснювальної записки, військова поліція буде наділена правоохоронними функціями - для забезпечення правопорядку та військової дисципліни в Міноборони України, ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту.

"Цей документ має ключове значення для Збройних Сил України, яким необхідно створити систему правосуддя, першим кроком до якої є Військова поліція" - наголошують в Міноборони.

Одним із обов'язків військової поліції буде розшук дезертирів, які самовільно залишають місця несення служби. Факти дезертирства без належного покарання мають негативний вплив на забезпечення мотивації та правопорядку в ЗСУ, пояснюють ініціатори законопроєкту. Планується, що військова поліція складатиме 1,5% від особового складу ЗСУ.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що у січні-березні 2024 року зареєстровано 12 776 кримінальних проваджень дезертирства. За словами командира роти ударних дронів «Орден Сантьяго» Ігоря Луценка, відсутність покарання за дезертирство є однією з основних причин відпливу солдат із війська. Докладніше читайте в статті «Як зменшити нестачу людей на фронті?».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі