У Міноборони пояснили, навіщо ставити на військовий облік вагітних

Поділитися
У Міноборони пояснили, навіщо ставити на військовий облік вагітних © Pixabay
Облік не є призовом на службу, нагадують військові.

З наступного року українських жінок почнуть ставити на військовий облік так само, як і чоловіків. У затвердженому наказом Міноборони переліку військовозобов’язаних опинились понад 100 професій. На облік муситимуть стати й вагітні жінки, а також матері малолітніх дітей.

Як і у чоловіків, у жінок під час постановки на облік враховуватиметься стан здоров’я і сімейні обставини, наголошують у міністерстві.

Взяття на військовий облік – це не призов на службу, нагадують військові. Жінок на обліку можуть призвати на службу чи залучити до виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час – лише добровільно, за контрактом.

«Метою (військового обліку для жінок – ред.) є удосконалення організаційно-правових засад комплектування ЗСУ та інших військових формувань високопрофесійним особовим складом як у мирний час, так і в особливий період, що дозволить збільшити кількість висококваліфікованих, навчених військовозобов’язаних», - додали у міністерстві.

Нагадаємо, 17 грудня набрав сили наказ Міністерства оборони України №313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями», що передбачає постановку на облік більшості працюючих жінок.

Згодом із роз’ясненнями виступили головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний, заступниця міністра оборони Наталія Воронкова, а Командування Сухопутних військ ЗСУ дало брифінг.

Голова комітету ВР з питань нацоборони, безпеки та розвідки Олександр Завітневич припустив, що список професій переглянуть у бік зменшення. А речник української ТКГ Олексій Арестович уточнив: взяття жінок на військовий облік передбачає насамперед можливість замінити чоловіків на тилових спеціальностях у разі початку активної фази бойових дій з боку Росії.

Виконання наказу Міноборони потребуватиме близько 1,5-2 років у мирний час, вважає ексміністр оборони України Анатолій Гриценко. А в умовах децентралізації і пандемії коронавірусу це практично непідйомне завдання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі