У Міноборони констатували нездатність українського ВПК повністю забезпечити ЗСУ зброєю та технікою

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Міноборони констатували нездатність українського ВПК повністю забезпечити ЗСУ зброєю та технікою В оборонному відомстві незадоволені продуктивністю українського ОПК
Найбільшою проблемою у міністерстві вважають недостатні обсяги виробництва бронетранспортерів.

За оцінкою Мінінстерства оборони України, оборонно-промисловий комплекс країни не в змозі повною мірою забезпечити потреби збройних сил у озброєнні, військовій та спеціальній техніці.

Як пише в своїй статті для DT.UA Дмитро Менделєєв, про це йдеться в документі №220/3650, який міністр оборони України Степан Полторак скерував секретарю РНБО Олександру Турчинову у першій декаді травня нинішнього року.

"За оцінкою Міноборони, оборонно-промисловий комплекс країни не в змозі повною мірою забезпечити потреби Збройних сил в озброєннях, військовій та спеціальній техніці у зв'язку з недостатніми обсягами серійного (малотоннажного) виробництва нових і модернізованих озброєнь та військової техніки (ОВТ), що пов'язано зі старінням виробничих фондів і неефективним їх використанням, за критеріями фондовіддачі", – йдеться в статті.

Наголошується, що це призводить до зростання вартості продукції за рахунок адміністративних витрат і непідготовленого виробництва, незавершеного процесу імпортозаміщення комплектуючих виробів для існуючих зразків ОВТ, тривалим пошукам аналогічних елементів іноземного виробництва.

"Природно, всі зазначені чинники призводять до зриву поставок озброєнь для ЗСУ. За інформацією міністра оборони, у 2016 р. ДП "Київський бронетанковий завод" поставив 26 бронетранспортерів БТР-3ДА замість належних 42, ДП "ХКБМ ім. Морозова" - половину із замовлених тренажерів для танка Т-64, ДП "КБ "Артилерійське озброєння" у визначені контрактом терміни поставило 98 одиниць 82-мм мінометів замість 140, ПАТ "Завод "Маяк" - 250 одиниць 120-мм міномета "Молот" замість 280", – наводить автор дані з документа оборонного відомства.

Менделєєв вказує на те, що зрив термінів виконання контрактів підприємствами та кількість недопоставленої техніки і озброєнь істотним чином позначається на боєготовності та обороноздатності збройних сил.

"Найбільшою ж проблемою Міноборони вважає недостатню кількість бронетранспортерів, які виробляють підприємства "Укроборонпрому", що не дозволяє на сьогодні укомплектувати понад три десятки батальйонів", – вказує автор.

Детальніше про проблемні питання діяльності оборонно-промислового комплексу України читайте у статті "Наказано вижати…" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі