"Я розраховую, що всі бюрократичні процедури, пов'язані зі скаргами, пройдуть швидко. За моїми прогнозами, якщо справа буде рухатись у нормальному режимі у відповідності з процесуальними кодексами Нідерландів, до кінця наступного року ми можемо побачити цю колекцію вже в Києві", - цитує "Інтерфакс-Україна" його заяву журналістам.
Міністр зазначив, що правова система Нідерландів є незалежною, і що рішення суду першої інстанції є "дуже мотивованим" і має належне правове підґрунтя.
Петренко також заявив, що Україна готова заплатити музею Алларда Пірсона більше 100 тисяч євро за зберігання музейної колекції.
Він також підкреслив, що Україна не отримувала позовів щодо "скіфського золота" від окупаційної влади Криму.
"Я хотів би побачити цей позов, щоб приїхали представники окупаційної, так званої місцевої влади Криму на ці засідання, тоді будемо говорити в нашому суді", – уклав він.
Нагадаємо, 14 грудня Окружний суд Амстердама визнав, що вивезене з кримських музеїв "золото скіфів", протягом трьох років утримуване нідерландським музеєм Алларда Пірсона, належить Україні.
Кримські музеї вже підтвердили свій намір оскаржити дане рішення.
Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.
Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.
Детальніше про ситуацію навколо вивезених з кримських музеїв археологічних знахідок читайте в статті Наталії Михайлової "Кримське" золото в Амстердамі: політика vs археологія".