Пам'ятник митрополиту Української греко-католицької церкви (1901-1944) Андрею Шептицькому відкрили у Львові в присутності президента України Петра Порошенка і глави УГКЦ Святослава (Шевчука).
"Сьогодні і ми з вами відновлюємо історичну справедливість і нарешті відкриваємо пам'ятник Шептицькому у Львові. І найкращий пам'ятник владиці - сама незалежна Україна, яка крокує до сім'ї європейських народів", - сказав президент.
У свою чергу глава УГКЦ архиєпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук) відзначив важливість сьогоднішньої події.
"Історія встановлення пам'ятника митрополиту Андрею у Львові – це історія боротьби, історія лідера УГКЦ з 1901 року до самої смерті в 1944 році. Під час Другої світової війни він підтримував боротьбу українців за свою свободу. І змагання встановити пам'ятник великому митрополитові є невід'ємною частиною національно-визвольних змагань нашого народу і історії боротьби за свою історію, свідомість, церковну та національну ідентичність", - сказав глава УГКЦ.
За даними міліції, на відкриття пам'ятника прибули близько 15 тис. чоловік.
29 липня виповнюється 150 років з дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького (1865-1944) – видатного діяча цієї конфесії, великого мецената українського мистецтва, науки й культури.
Андрій Шептицький майже півстоліття очолюючи УГКЦ. Як писало DT.UA, В період пацифікації митрополит захищав православних, а під час Другої світової війни переховував євреїв. В 1932-1933 рр. він намагався передати продукти в Східну Україну, але радянська влада, заперечуючи наявність голоду, не прийняла їх.
Папа римський Франциск оголосив спеціальний декрет про героїчності чеснот митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького (1865-1944, митрополита Галицького, архиєпископа львівського в 1900-1944). Цей крок необхідний для початку процесу беатифікації духовного лідера українських греко-католиків.