У ніч на суботу, 3 жовтня, прикордонники Львівського загону затримали сім нелегальних мігрантів, повідомляє прес-служба ГоспогранслужбыУкраины.
"У ході перевірки отриманої інформації один з прикордонних нарядів виявив групу осіб, які рухалися в напрямку лінії кордону. При наближенні правоохоронців двоє невідомих намагалися втекти, однак це їм не вдалося. У результаті було затримано сім осіб без документів. Під час співбесіди - вони розповіли, що один з них - громадянин Сирії, решта - громадяни Іраку", - повідомили в прес-службі.
При огляді прилеглої території прикордонники виявили п'ять надутих автокамер. "Ймовірно, саме з їх допомогою нелегальні мігранти планували потрапити в Польщу, адже кордон на ділянці відділу "Морозовичі" проходить по річці Західний Буг", - припустили в Держприкордонслужбі.
Також за допомогою службової собаки поблизу місця затримання невідомих виявили людину без документів, який імовірно супроводжував нелегальних мігрантів.
"Усіх затриманих доставили у відділ прикордонної служби. Громадянина України передано співробітникам Володимир-Волинського РВУ СБУ. А на громадян Іраку та Сирії складено адмінпротокол. Їх подальшу долю буде вирішувати суд", - резюмували у відомстві.
Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. Через кордон із Сербією в Угорщину прибуло 140 тисяч людей тільки в ц. р.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".