У Кропивницькому слідчому ізоляторі стався бунт, у результаті чого постраждала одна з працівниць СІЗО, повідомила у Facebook Адміністрація Державної кримінально-виконавчої служби України. Відзначено, що на даний момент обстановка в СІЗО контрольована.
"16 грудня близько 13:00 в державній установі "Кропивницький слідчий ізолятор" ув'язнений М. скоїв напад на співробітницю установи, погрожував їй та сім'ї фізичною розправою, висловлювався нецензурною лайкою та наніс тілесні ушкодження", - йдеться в повідомленні.
Зазначено, що на підтримку таких дій в'язні з інших камер почали стукати в двері та намагалися пошкодити інвентар всередині камери. Через це начальник слідчого ізолятора зібрав персонал, і вони вжили необхідних заходів для стабілізації обстановки.
Дії ув'язненого М. задокументували органи Нацполіції. Крім того, в СІЗО прибули співробітники прокуратури у Кіровоградській області для розслідування нападу на співробітницю СІЗО.
"Вищевказаний ув'язнений М. в категоричній формі від дачі письмових пояснень відмовився, почав поводити себе агресивно, висловлювався нецензурною лайкою в сторону працівників прокуратури і адміністрації установи, підбурював інших ув'язнених до неправомірної поведінки", - зазначили в адміністрації.
Також у СІЗО приїхав регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. В адміністрації заявили, що зауважень за результатами візиту, в адміністрацію слідчого ізолятора не надходило.
"Зараз оперативна обстановка в Кропивницькому слідчому ізоляторі перебуває під контролем. Спеціальні засоби і фізична сила до ув'язнених не застосовувалися. Стан здоров'я співробітниці, яка зазнала тілесних ушкоджень, задовільний", - зазначили в адміністрації.
Разом з тим адміністрація ГУВС України спростувала інформацію про те, що чиновники Державної кримінально-виконавчої служби України і персонал СІЗО самоусунулись від забезпечення правопорядку.
Нагадаємо, у травні в "Південній виправній колонії № 51" в Одесі в'язні влаштували бунт, під час якого на території пенітенціарного закладу почалася пожежа. За даними поліції, під час бунту постраждали четверо працівників колонії.
Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 392 (дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань) Кримінального кодексу України.
Заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін заявив про те, що ув'язнені намагалися захопити адміністративну будівлю пенітенціарного закладу за вказівкою "злодіїв у законі".
ДБH побачило в діях співробітників колонії ознаки злочинної недбалості і зареєструвало кримінально виробництво ч. 2 ст. 367 КК.