Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд оголосив про своє рішення відправити делегацію Крим у понеділок, 25 січня, щоб оцінити ситуацію з дотриманням прав людини на аннексированном Росією півострові, повідомляє прес-служба РЄ.
"Місія буде проводитися незалежно", - підкреслив Ягланд. "Це допоможе нам отримати чітку і вичерпну інформацію про стан справ в галузі прав людини ", - додав він.
Місія, яка розпочне роботу 25 січня в Криму, підготує доповідь і рекомендації, які будуть представлені Генеральному секретареві РЄ в кінці лютого або березня.
Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що має намір заручитися підтримкою США для деокупації Криму. Порошенко уточнив, що для успішної реалізації програми деоккупауциии півострова, Україна повинна заручитися підтримкою західних партнерів. В першу чергу − США, Великобританії і Європейського Союзу.
21 січня в Давосі Порошенко заявив про готовність провести вибори в Криму після його деокупації.
20 січня, президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованих півостровом.
Нагадаємо, в жовтні президент України Петро Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року датою початку окупації Криму. Раніше офіційною датою початку окупації Криму, згідно з українським законодавством, вважалася дата набрання чинності Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.
Детальніше про дії України на міжнародній арені щодо повернення окупованого півострова читайте із матеріалі Валентини Самар Деоккупация Криму: повернення в пріоритети у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".