Порошенко має намір заручитися підтримкою США для деокупації Криму

Поділитися
Порошенко має намір заручитися підтримкою США для деокупації Криму Україна має намір постійно піднімати питання Криму на міжнародному рівні, запевнив президент © Flickr/Петро Порошенко
Міжнародне тиск на Росію має посилюватися, упевнений президент.

Питання відновлення українського суверенітету над Кримом повинен бути одним з ключових питань міжнародного порядку денного, заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю журналістам українських телеканалів, яке демонструвалося вечорів у неділю, 24 січня.

"Крим повинен залишатися в перших пунктах порядку денного наших країн-партнерів, тут зроблено буквально за останні дні кілька проривних ключових речей", − підкреслив глава держави.

Порошенко уточнив, що для успішної реалізації програми деоккупауциии півострова, Україна повинна заручитися підтримкою західних партнерів. В першу чергу − США, Великобританії nf Європейського Союзу.

"Для того, щоб створити майданчик, де ми це повинні обговорювати, Україна подала абсолютно чіткі і прозорі пропозиції −там повинні бути ЄС, США, країн-гарантів Будапештського меморандуму. Цей формат можна назвати "Женева+" і негайно розпочати консультації про звільнення незаконно заарештованих, дотримання прав кримськотатарського народу та розробки "дорожньої карти" з деокупації Криму", − пояснив президент.

Глава держави зазначив, що важливими інструментами відновлення українського суверенітету в Автономній Республіці Крим і Севастополі є міжнародне тиск, економічні та фінансові санкції проти Російської Федерації, а також судові позови.

Нагадаємо, 21 січня в Давосі Порошенко заявив про готовність провести вибори в Криму після його деокупації.

Читайте також: Чубаров пропонує розширити Мінський процес включенням теми повернення Криму

20 січня, президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби з деокупації Криму. Київ має намір запустити в 2016 році дипломатичну ініціативу, спрямовану на відновлення українського суверенітету над тимчасово окупованих півостровом.

Нагадаємо, в жовтні президент України Петро Порошенко підписав закон, який визначає 20 лютого 2014 року датою початку окупації Криму. Раніше офіційною датою початку окупації Криму, згідно з українським законодавством, вважалася дата набрання чинності Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

Детальніше про дії України на міжнародній арені щодо повернення окупованого півострова читайте із матеріалі Валентини Самар Деоккупация Криму: повернення в пріоритети у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі