В окупованому українському Криму Росія переслідує не тільки представників кримськотатарського народу та їх лідерів, але всіх громадян, чия позиція не відповідає офіційній позиції окупаційної "влади".
"Основні тенденції залишаються незмінними: це повсюдне звуження свобод самовираження, мирних зібрань та асоціацій... Більш того...ми говоримо про кримінальне переслідування інакомислення. І на це ми хочемо особливо звернути увагу, тому що для нас очевидний факт того, що в Криму все тугіше закручують гайки. Дуже важко і страшно висловлювати свою позицію, якщо вона не відповідає офіційній позиції влади", - сказав дослідник Amnesty International по Україні, Молдові та Білорусі Красимір Янков в інтерв'ю "Радіо Свобода".
Янков зазначив, що в Криму переслідують не тільки кримських татар.
"Численні викрадення людей у Криму та кримінальні переслідування пов'язані з інакомисленням... Переслідувань за етнічною належністю "кримський татарин" немає, але так виходить, що кримські татари становлять основну групу людей, які не згодні з тим, що сталося", - додав він.
Раніше повідомлялося, що російське слідство призначило примусову стаціонарну психіатричну експертизу стосовно шістьох кримських татар, обвинувачених у зв'язках з терористичним угрупуванням "Хізб ут-Тахрір".
Нагадаємо, що у Криму першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова і ще кількох членів організації викликали на допит у ФСБ Росії.
13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувала роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".
Меджліс кримськотатарського народу звернувся до міжнародних організацій з закликом посилити санкції проти Російської Федерації до повної деокупації анексованого Криму.
Як пише у своїй статті на сторінках "Дзеркала тижня. Україна" Валентина Самар, Меджліс, попри репресії й загрозу заборонити діяльність, отримавши тавро екстремістської, а то й терористичної організації, закликав до бойкоту, і заклик підтримали не тільки кримські татари. У відповідь - новий оберт репресій. Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що репресії у Криму слід розглядати як репресії і за релігійною ознакою, і відносно кримськотатарського народу загалом.
Про репресії у Криму та про те, чому РФ наразі веде боротьбу проти Хізб ут-Тахрір детальніше читайте у статті Валентини Самар "Сила дулі в кишені" в тижневику "Дзеркало тижня Україна".