У Кримському саміті візьмуть участь кілька десятків країн, але через РФ їх список поки не розкривають

Поділитися
У Кримському саміті візьмуть участь кілька десятків країн, але через РФ їх список поки не розкривають © Колаж ZN.UA
Джапарова розповіла про те, що в результаті Кримського саміту планується підписати "амбітний документ".

У саміті Кримської платформи візьмуть участь кілька десятків країн, заявила перша заступниця голови українського Міністерства закордонних справ Еміне Джапарова під час форуму "Україна 30. Міжнародна політика". Кримський саміт повинен відбутися в серпні.

"Зараз є три категорії країн. Перша категорія - це ті, які офіційними нотами підтвердили свою участь. Це чимала кількість країн. Друга категорія - країни, які в робочому порядку підтвердили участь і визначаються з рівнем участі - першої або другої особи в державі чи міністра закордонних справ. Третя категорія - ті, які ще визначаються з самою участю", - заявила заступник міністра.

Джапарова зазначила, що "це буде кілька десятків країн". При цьому Німеччина та Франція належать до другої категорії країн, тобто в робочому порядку підтвердили участь і зараз визначаються, хто їх представлятиме.

Однак, за словами Джапарової, список країн поки не розкривають. Адже Росія намагається дискредитувати Кримську платформу і зробити так, щоб саміт відвідали якомога менше країн. Для цього РФ задіяла всі важелі тиску і шантажу.

Заступниця міністра розповіла, що саміт Кримської платформи повинен відбутися на території КВЦ "Парковий" в Києві. А завершитися він має підписанням "амбітного документа" - Кримської декларації або Кримської хартії. Зараз за словами Джапарової, Україна разом з партнерами працює над назвою. Цей документ, за її словами, має окреслити і кодифікувати невизнання окупації Криму Росією. Також документ повинен чітко вказати, ким є Росія, як вона шкодить Криму і які наслідки її очікують.

Відзначимо, що саміт "Кримської платформи" пройде 23 серпня. Основна місія "Кримської платформи" - вивести тему Криму на більш високий рівень, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до його проблем. "Кримська платформа" буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Детальніше про те, навіщо Україна ініціювала створення Кримської платформи читайте у статті Еміне Джапарової "Локомотив деокупації Криму".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі