В результаті обшуків в Департаменті економіки та інвестицій і Департаменті земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації слідчі Державного бюро розслідувань вилучили документацію.
Пресслужба КМДА уточнює, що вилучена документація стосується діяльності підрозділів структури в період з 2002 по 2007 роки.
Обшуки були санкціоновані Печерським судом Києва в рамках розслідування кримінальних злочинів пов'язаних з корупцією.
"Обшуки проводились відповідно до постанови Печерського районного суду міста Києва "з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального злочину або майна, здобутого в результаті його вчинення, а також встановлення місцеперебування розшукуваних осіб". Працівники департаментів надали всю необхідну інформацію і співпрацюють зі слідством, відкриваючи інформацію 20-річної давності", - повідомляє пресслужба КМДА.
У КМДА зазначили, що "публічні виступи правоохоронців дещо розходиться з їхніми реальними діями" і назвали проведені обшуки "тиском" на структуру і співробітників КМДА.
"Вчорашня" акція "правоохоронців — продовження системного тиску на міську владу, спроби дестабілізувати роботу міста та створення негативного іміджу столичної адміністрації", - переконані в КМДА.
Напередодні правоохоронці провели обшуки в рамках розслідування кримінального виробництва за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами департаментів КМДА при передачі в користування суб'єкту господарювання земельних ділянок комунальної власності. У ДБР відзначили, що сума завданих державі збитків становить близько 150 млн грн.
Обшуки, що пройшли напередодні далеко не перші, проведені на столичному комунальному підприємстві. Причому подібні слідчі дії відбуваються і Київської міської держадміністрації. 18 серпня, чергові обшуки пройшли в департаменті освіти та науки КМДА, а ще раніше вони приходили в управління Святошинської та Солом'янської районних державних адміністрацій.
Минулого місяця правоохоронці також провели ряд обшуків на комунальних підприємствах Києва та КМДА. Серед них: "Київводофонд", "Київводоканал", "Київавтодор". Крім того, в травні силовики також провели численні обшуки в столиці. За підсумками обшуків підозру отримали 11 посадових осіб. Обшуки стали результатом протистояння мера Києва Віталія Кличка та Банкової.
Якщо хочете дійсно розібратися в причинах протистояння президента і мера, читайте статті Інни Ведерникової "Чи відбере Зеленський столицю?" і "Закон бумеранга", де були спрогнозовані і пояснені події, що відбуваються. Про те хто і навіщо розгойдує медійний човен протистояння Києва та Банкової читайте в інтерв'ю профільного парламентського підкомітету Віталія Безгіна.