Секретар Київської міської ради Володимир Прокопів повідомив, що КМДА допускає залучення іноземних інвесторів до управління тепломережами міста після закінчення контракту з енергопостачальною компанією "Київенерго" в 2017 році.
"Київрада розглядає варіант залучення іноземних інвесторів, і я вважаю, що це буде оптимальним виходом. Коли на ринок прийдуть іноземні компанії, які мають багаторічний досвід управління і надання подібних послуг, це принесе місту максимальну користь", - зазначив Прокопів.
Він також виступив за те, щоб в даній галузі не створювалася монополія, а формувалося "конкурентне середовище".
Компанія "Київенерго", яка монопольно забезпечує Київ теплом і електроенергією і яку контролює бізнесмен Рінат Ахметов, за підсумками 2015 року заявила про 1,602 млрд грн збитку, тоді як роком раніше прибуток компанії склав 83,786 млн грн.
"Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у Київі, за винятком Дарницької ТЕЦ. За підсумками 2015 року "Київенерго" виявилося найбільшим платником податків у столиці, заплативши 94,2 млн грн.
Дія договору концесії з "Київенерго" (яке, по суті, належить Києву, але оперативний контроль над якою здійснює команда Ахметова) закінчується в 2017 році, і міська влада має чимало претензій до монополіста. Як писало ZN.UA, міжнародний інвестиційний конкурс для "Київенерго", який столична влада повинна підготувати протягом цього року, дасть можливість вибрати гідну компанію, яка надасть якісні комунальні послуги.