У Києві відкрилася українсько-російська гуманітарна гімназія, яка буде видавати два атестати про повну середню освіту - український і російський.
Гімназія працює з 1 вересня, урочисте відкриття відбулося 18 жовтня. Церемонію відвідали міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, міністр освіти і науки РФ Дмитро Ліванов, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, пише "Коммерсантъ-Україна".
Школу розраховано на 200 дітей. У 2013 році набір до гімназії проводився з 1 по 7 клас. Навчання коштує близько 45 тисяч гривень на рік.
Нова триповерхова будівля включає в себе тренажерну залу, залу для гімнастики, басейн та їдальню, де організовано дворазове харчування. У кожному класі стоїть інтерактивна дошка, у кожного учня та вчителя є комп'ютер з ліцензійним програмним забезпеченням. Вся школа покривається зоною wi-fi. У будівлі встановлено понад 170 відеокамер, завдяки яким батьки можуть спостерігати за навчальним процесом.
Випускники гімназії отримають два атестати про повну середню освіту - російського і українського зразка. Учні можуть скласти єдиний державний іспит (російський аналог українського ЗНО - ред.) і пройти зовнішнє незалежне оцінювання для вступу до будь-якого ВНЗ України та Росії.
Ініціатором проекту стала українська "дочка" Внєшекономбанка Росії - Промінвестбанк, створення цієї приватної гімназії обійшлося у більш ніж 100 мільйонів гривень.
Нагадаємо, раніше 3 після відвідин у Києві нової українсько-російської гуманітарної гімназії, сказав журналістам: "Я думаю, що з'явиться і в Росії російсько-українська школа, побудована за нашим принципом. І ось цей перший крок з точки зору зміцнення спільності освітнього процесу буде продовжено і на території Росії".
"Цю школу побудовано за досить новим для нас принципом. Вперше передбачається навчання за спільними українсько-російськими навчальними програмами", - зазначив прем'єр-міністр і додав, що вважає такі програми дуже серйозним жестом для зміцнення україно-російських взаємин. !zn
Читайте також:
Азаров сподівається на появу у Москві російсько-українських шкіл
Українська вища освіта: напрямки інтеграції в європейський простір