У центрі Києва пройшов мітинг лівих політичних організацій, заявлений, як "Марш трудящих". Організаторами заходу виступили Київська міська рада профспілок і Соціал-демократична партія. Як зазначили в столичній міській раді профспілок, захід "покликаний привернути увагу органів державної та місцевої влади, роботодавців та бізнесу до необхідності вирішення нагальних проблем людини праці".
Мітингувальники – за різними оцінками, від 600 до тисячі чоловік, переважно – представники Соціал-демократичної партії, зібралися біля станції метро "Хрещатик", після чого колона рушила на Європейську площу. На чолі колони йшли барабанщиці. Також на марші можна було відзначити представників від Робітничої партії, Партії зелених, військових пенсіонерів. Мітинг також відвідали нечисленні студенти і школярі. На площі організатори презентували "план боротьби за простих людей".
Учасники маршу розповіли, що прийшли на мирний мітинг за права трудящих. Вони вимагали підвищення зарплат, гідних умов праці, виступали проти підвищення цін і тарифів. Голова профспілки будівельників заявив, що на мітинг люди вийшли, щоб висловити протест проти несправедливих зарплат. Пенсіонери розповіли, що прийшли на мітинг за традицією святкувати Першотравень".
Під час маршу-мітингу порядок забезпечували Нацгвардія і Патрульна поліція. При цьому заходи безпеки в центрі Києва були посилені – ще з 9 години по обидві сторони Хрещатика від Бессарабського ринку в бік Майдану були вишиковані дві шеренги поліцейських. Мітинг пройшов спокійно і без сутичок. Після закінчення мітингу організатори запросили всіх бажаючих продовжити святкування на спортивній базі "Зеніт".
Міжнародний день праці - свято, що відзначається у 142 країнах, крім України, 1 травня або у перший понеділок травня. В Україні 1 травня оголошено вихідним днем. В цьому році вперше в історії незалежної України відпочивають на честь цього свята тільки один день, а не два, як раніше. Верховна Рада прийняла таке рішення у листопаді минулого року, а також змінила назву свята: тепер це не День міжнародної солідарності трудящих, як у Радянському союзі, а День праці.
Тим часом у Петербурзі затримали учасників демонстрації з прапором України.