"За версією слідства, через цю мережу здійснюється незаконне зберігання та збут фальсифікованих товарів (одяг, взуття, сумки), маркованих відомими світовими брендами.
"При продажу в магазинах не видають товарні чеки. У свою чергу видають нефіскальні чеки без вказівки моделі та торгових марок компаній із зазначенням адреси магазину та ініціалів фізичної особи підприємця, однак без податкового номера. Це завдає шкоди не тільки споживачеві, але і репутації компаній, чиї товари підробляють. Мова йде про 6 відомих світових виробників, торговими марками яких незаконно маркували товари в мережі", - розповіла прес-секретар відомства Надія Максимець.
За словами силовиків, наявність і реалізація фальсифікованої продукції, яка офіційно не ввозилася в Україну, може свідчити про її контрафактне виготовлення в Україні або ввезення в Україну з приховуванням від митного контролю або взагалі поза його межами, тобто без сплати відповідних платежів у державний бюджет.
Обшуки проводяться за 17 адресами магазинів в рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару завдало матеріальної шкоди в особливо великому розмірі). Поки тривають слідчі дії.
Раніше в Мінсоцполітики виступили з ініціативою взяти під контроль ввезення гамунітарки і секонд-хенду в Україну. Держава щорічно втрачає від 2 до 3 млрд грн через несплату митних платежів особами, які ввозять в Україну товари під виглядом гуманітарної допомоги.
Детальніше про проблему гуманітарної допомоги читайте в статті "Гуманітарка як дзеркало прблем Мінсоцополітики" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".