За його словами, держава щорічно втрачає від 2 до 3 млрд грн через несплату митних платежів особами, які ввозять в Україну товари під виглядом гуманітарної допомоги.
"Ми розробили зміни в нормативно-правові акти щодо заборони ввезення на митну територію України в якості гуманітарної допомоги одягу та взуття, які були у використанні, крім одягу спеціального призначення, що направляється ЗСУ, СБУ, МВС і ДСНС, а також медичним закладам", - заявив Коваль в четвер на прес-конференції в Міністерстві соціальної політики.
За його словами, українським законодавством користуються бізнесмени і під виглядом гуманітарної допомоги ввозять в країну секонд-хенд, щоб потім продати його.
Винятки для силовиків, співробітників ДСНС і медперсоналу Коваль пояснив тим, що дуже часто Україні передають спеціальне дороге обмундирування, наприклад, для пожежників, у якого закінчився термін зберігання на складах за кордоном і їх на безкоштовній основі віддають в ДСНС. Заступник міністра додав, що така форма відповідає міжнародним стандартам та не несе загрозу для життя наших силовиків.
"Ми гідна нація і нам не потрібні мільйони тонн секонд-хенду в країні", - заявив Коваль.
Раніше повідомлялося про плани Державної митної служби розробити електронний реєстр для контролю отримання гуманітарної допомоги. На сьогодні Україна займає третє в світі місце за кількістю імпортованого б/у одягу.