"Я впевнений, що цей проект має дуже велике значення не тільки для нашого міста, не тільки для нашої держави, оскільки це міжнародний проект. Звертаємося до всіх небайдужих людей долучатися до цього проекту, адже тільки разом, об'єднавши зусилля, ми зможемо втілити його в життя. Повинні зробити так, щоб такі трагедії в Бабиному Яру більше ніколи не повторювалися", – заявив київський міський голова Віталій Кличко.
Мер столиці нагадав, що у вересні минулого року була підписана декларація про наміри створення меморіального комплексу Голокосту. Відкриття центру заплановано на 2021 рік – 80-ту річницю початку масових вбивств у Бабиному Яру. Місце розташування центру буде оголошено у 2018 році.
До наглядовоъ раду музею увійшли мер Києва Віталій Кличко та його брат Володимир, дисидент і голова виконавчої ради Єврейського агентства для Ізраїлю Натан Щаранський, головний рабин України Яків дов Блайх, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер, бізнесмени Віктор Пінчук, Михайло Фрідман, Герман Хан і Павло Фукс, колишній американський сенатор Джо Ліберман, співак Святослав Вакарчук.
За задумом ініціаторів створення меморіального центру, він повинен стати "унікальним простором, що сприятиме міжнародному діалогу та порозумінню, а також створить платформу для дискусій з питань толерантності, справедливості й поваги, вибудовуючи взаєморозуміння між культурами".
Раніше почала роботу віртуальна виставка "Бабин Яр: пам'ять на тлі історії".
У січні в Національному музеї історії України в Другій світовій війні " (Київ) відбулася презентація художніх творів Зіновія Толкачова, приурочена до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.