Він підкреслив, що це стосується і випускників закладів професійно-технічної освіти.
"Департамент освіти міста запропонував скасувати у цьому році Державну підсумкову атестацію для одинадцятих класів. Для учнів 4 та 9 класів міністерство її скасував раніше. Ми пропонуємо, щоб випускники, які не планують цього року поступати в українських вищих навчальних закладів, які не здавали ЗНО", – сказав Кличко.
За його словами ті, хто будуть поступати, пройдуть Зовнішнє незалежне оцінювання згідно з затвердженим графіком. На таке рішення вплинула епідемія коронавіруса в Україні.
Кличко зазначив, що в цьому році ЗНО в столиці планує здавати 31 тисяча киян. І тільки 17 тисяч з них – випускники шкіл. Для проведення оцінювання в Києві підготували майже 7 тисяч аудиторій. Там будуть здійснювати всі необхідні дезінфекційні заходи та контроль за станом тих, хто прийде на ЗНО.
Нагадаємо, що зовнішнє незалежне оцінювання в Україні у 2020 році відбудеться в умовах карантину 25 червня по 17 липня. На кожному з пунктів проведення тестування будуть в обов'язковому порядку антисептичні засоби. Крім цього, всім учасникам процесу будуть надані необхідні засоби захисту. Учасники, зареєстровані до 4 червня зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде вказано час і місце проведення тестувань. Інформація про результати основної сесії ЗНО буде розміщена на сторінках учасників до 29 липня 2020 року.
Крім того, додаткова сесія ЗНО заплановано на 23 липня - 11 серпня, а результати будуть розміщені до 14 серпня. У цьому році для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня - 9 червня) всі, хто не зміг зареєструватися протягом 3 лютого - 24 березня.
В розпал епідемії коронавіруса в Україні одні вимагають скасувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання, полегшити тести і убезпечити абітурієнтів від ризику зараження, при цьому, мріючи насправді повернути іспити "по блату". Інші, навпаки, вважають, що проведення оцінювання не тільки безпечним з точки зору здоров'я абітурієнтів, але і дозволяє уникнути корупції при вступі. У Міносвіти і науки, побоюються, що якщо скасувати ЗНО в цьому році, то у 2001 його вже не повернеш. У підсумку, зовнішнє незалежне оцінювання вирішили проводити з дотриманням санітарних вимог, але прописали їх так, як зуміли.
У такий складний період керівники освіти повинні стати кризовими менеджерами, які не бояться нових рішень, мають сміливість визнавати ризики. Однак зараз ми цього не спостерігаємо. Детальніше про це читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Чим можу" для ZN.UA.