"За півгодини до того, як буде приземлення ... є інформування в рамках аеропорту щодо ситуації на борту ... Для повітряних суден є документ, передбачений міжнародними медико-санітарними правилами, - повітряна декларація ... Туди вносяться всі скарги, які надходили протягом польоту ... Після того як лікар-епідеміолог отримав цю інформацію, він заходить і проводить переговори з бортпровідниками, опитуючи при необхідності осіб, у яких є підозра на захворювання або є певні скарги. Якщо є необхідність у наданні медичної допомоги, буде залучатися або медична служба аеропорту, або викликатися швидка медична допомога, яка госпіталізуватиме хворого в конкретний заклад охорони здоров'я .... Для міста Києва визначена лікарня - це Олександрівська клінічна лікарня", - сказав Кузін.
Він також повідомив, що в санітарно-карантинних пунктах є певне спорядження для захисту лікарів під час евакуації хворого з борту літака.
При підозрі на наявність захворювання в лікарні будуть проведені лабораторні аналізи на наявність стандартних гострих респіраторних інфекцій, і якщо результати підтвердяться, ця проба буде направлятися в ЦГЗ.
У разі якщо ЦГЗ виключить всі можливі типи грипу, проба буде направлятися в референс-лабораторії в Роттердамі або в Берліні. Референс-лабораторії визначать тип вірусу протягом 2-3 тижнів.
Також за певною методикою буде проводитися опитування контактних осіб.
Кузін зазначив, що в кожній області є відповідні тест-системи для виключення стандартного ГРВІ.
Як повідомляло DT.UA раніше, в аеропорту Бориспіль і авіакомпаній, таких як МАУ немає в наявності тепловізорів, які визначають наявність підвищеної температури тіла у пасажирів.
На сьогодні з підозрою на коронавірус госпіталізовано три людини, у двох з них наявність вірусу не підтверджено.
Як повідомлялося, Всесвітня організація охорони здоров'я не стала оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію через 2019-nCoV. У ВООЗ наголосили, що поки що спалах захворювання є надзвичайною ситуацією тільки для КНР. Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
У Китаї вже зафіксовано понад 830 випадків захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 25 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані і досягати 4000 осіб.
Про поодинокі випадки захворювання також повідомляли влади Японії, Південної Кореї, Таїланду, Тайваню, В'єтнаму, США, Сінгапуру, Саудівської Аравії. Зокрема, в американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою.
Детальніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".