Міжнародний аеропорт "Бориспіль" не обладнаний стаціонарними тепловізорами, що можуть виявляти людей із підвищеною температурою, повідомляє DT.UA із посиланням на джерело в Міністерстві охорони здоров'я. З допомогою тепловізора, або теплового сканера, можна визначити пасажирів, температура тіла яких перевищує 37 градусів. Температурний контроль в аеропортах особливо актуальний в умовах поширення нового коронавірусу з Китаю, жертвами якого вже стали не менше 17 осіб.
"Немає як стаціонарних тепловізорів, так і ручних, якими користуються стюардеси деяких авіакомпаній, до яких НЕ відносяться "МАУ", - розповів високопосадовець з МОЗ.
Він уточнив, що протиепідеміологічні протоколи є, а обладнання, щоб діяти у відповідності до їх вимог, немає.
Чимало держав, включаючи США, не чекаючи рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, вже запровадили температурний контроль в аеропортах. Контроль вважається ефективним засобом запобігання поширенню небезпечного вірусу.
За словами джерела DT.UA в Офісі президента, якщо ВООЗ рекомендує ввести температурний контроль в аеропортах, влада України готова направити на закупівлю тепловізорів кошти з резервного фонду.
"Влада України чекає на рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я. І в разі присутності в них пункту про запровадження теплоконтроля, планують скликання РНБО, рішенням якого накажуть виділити кошти з резервного фонду на термінову закупівлю тепловізорів", - пояснив співрозмовник.
Всесвітня організація охорони здоров'я визначила новий вірус з Китаю 2019-nCoV. Вперше він був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
У Китаї вже зафіксовано 444 випадки захворювання вірусною пневмонією, викликаною 2019-nCoV, 17 осіб померли. Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані і сягати 1700 осіб.
Про поодинокі випадки захворювання також повідомляла влада Японії, Південної Кореї, Таїланду і США.
В американських аеропортах застосовуються тепловізори для виявлення пасажирів з підвищеною температурою. Пасажирів з міста Ухань перенаправляють до аеропортів Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Сан-Франциско, Атланти і Чикаго, де проводиться скринінг на предмет зараження вірусом.
Всесвітня організація охорони здоров'я скликала екстрене засідання комітету експертів. Вони мають визначити, чи є новий коронавірус підставою для оголошення міжнародної надзвичайно ситуації
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про новий коронавірус з Китаю: симптоми, джерела, профілактика".