У Києві під Верховну Раду прийшли з протестом вчителі з різних регіонів України

Поділитися
У Києві під Верховну Раду прийшли з протестом вчителі з різних регіонів України Під Радою протестувала явно не одна тисяча вчителів
Поправки в закон про середню освіту, які розглядаються в Раді, перетворять вчителя в робота

29 жовтня, у вівторок, кілька тисяч педагогів з різних областей України вийшли до Верховної Ради, щоб висловити слова протесту проти поправок в закон про середню освіту, який зараз розглядається в Раді.

Як відомо, поправки в закон передбачають скасування тих невеликих преференцій, які мають вчителі, а саме: надбавки за перевірку зошитів, класне керівництво, вчені звання та інше. Але найголовніше, що викликало обурення і активний протест, рішення зробити робочий тиждень для педагогів 40-годинним, повідомляє Укрінформ.

Зараз ставка педагога - погодинна, навантаження становить 18 годин на тиждень. Досить поширена робота на півтори ставки (через невелику зарплату) перетворює вчителя у людину, якій складно займатися творчістю, креативом. 40-годинне навантаження перетворить вчителя в робота.

Відчувається, говорили протестувальники, що люди, які це пропонують, взагалі не мають уявлення про працю педагога, про емоційне і фізичне напруження, про те, що робота педагога полягає не тільки в годинах, проведених у стінах школи, а поширюється і на його вільний час вдома, вихідні та свята. Це підготовка до уроків, перевірка зошитів і самостійних робіт, участь у позашкільній роботі - в додаток до тих самих 18 годин "на ставку". Вкрай обурливою назвали пропозицію про переведення педагогічних працівників передпенсійного віку на строковий договір. Виходить, що за всі роки, віддані педагогічній праці, "подякують" вчителям тільки тим, що повісять над ним Дамоклів меч звільнення. І все це - на тлі заробітних плат, які далекі від середніх по країні, та й ті виплачуються із заборгованістю.

З Ради до мітингувальників вийшов голова фракції "Голос" Святослав Вакарчук, голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій нардеп "Слуги народу" Сергій Бабак і члени комітету Сергій Колебошин (СН) та Інна Совсун ( "Голос").

Педагоги зустріли їх криками "Ганьба".

Бабак запевнив, що комітет буде розглядати окремо кожну правку до закону про середню освіту. Вакарчук, у свою чергу, зазначив, що партія буде відстоювати підвищення зарплати педагогів, за його словами, ті поправки до закону, які викликали обурення педагогів, не будуть внесені. До речі, педагогів вразило, що найбільш одіозні поправки були запропоновані якраз членами партії "Голос".

Міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що її відомство не підтримує поправки партії "Голос" в законопроект "Про середню освіту", що передбачають введення 40-годинного робочого тижня для вчителів.

З 4 по 10 листопада - на базі комітету ВРУ з питань науки, освіти та інновацій депутати спільно з МОН планують працювати саме над формулюванням статті 24 законопроекту про оплату праці вчителів. В межах цих зустрічей будуть опрацьовані всі поправки, включаючи ті, що представлені партією "Голос".

На четвер, 17 жовтня, у Чикаго (США) було заявлено страйк від 25 до 32 тисяч вчителів міста. Це означає, що навчання припиниться в цей день для 400 тисяч школярів. Чикаго - один з трьох найбільших шкільних округів в країні.

Вчителі вимагають підвищення заробітної плати і соціальних пільг, підписаних офіційно, а не усно, як це вже бувало не раз. Зараз зарплата педагога становить близько 53 тисяч доларів в рік (приблизно 4500 доларів на місяць), що вище, ніж в будь-якому іншому окрузі та місті штату. Якщо будуть виконані їх вимоги, то зарплата протягом найближчих п'яти років зросте до 100 тисяч доларів на рік. Однак зустрічна пропозиція міста таїть в собі підводні камені, і насправді підвищення дійде тільки до 85 тисяч доларів на рік. Ось в цьому і не можуть знайти точку дотику страйкарі- вчителі і влада Чикаго, повідомляє USAtoday.com.

Крім того, профспілка освітян вимагає, щоб мерія наймала більше допоміжного персоналу, соціальних працівників, медичних працівників, бібліотекарів, з урахуванням того, що класи збільшилися до 30-40 осіб. Вчителі вважають, що це погано позначається на навчанні дітей, багато з яких, до того ж, з дуже бідних сімей.

Страйкарі вимагають підвищення зарплат не тільки вчителям, але і молодшому персоналу - помічникам вчителів у класі, шкільним секретарям.

На час страйку вчителів школи будуть відкриті, і діти зможуть туди прийти, хоча шкільні автобуси не курсуватимуть. У будівлях залишаються директори і адміністратори, які будуть стежити за порядком у школах і забезпечувати харчування дітей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі