У Кіровоградській області тривають протести гірників уранових шахт

Поділитися
У Кіровоградській області тривають протести гірників уранових шахт Фото : Facebook Волинець
Акція протесту відбувається третю добу.

Працівники уранових шахт Східного гірничо-збагачувального комбінату Кіровоградської області третю добу блокують чотири автодороги.

Шахтарі вимагають погашення заборгованості із зарплати та відновлення роботи підприємств, написав в Facebook голова Незалежної спілки гірників України Михайло Волинець.

"Працівники урановидобувних шахт Кіровоградщини виснажені фізично і психологічно, але готові продовжувати акцію протесту. Будуть перекривати траси, поки центральна влада не виконає дві вимоги протестувальників: розрахуються з боргами по заробітній платі, відновлять роботу ДП "СхідГЗК", від якого залежить добробут 5000 сімей працівників і мономіст, де розташовані шахти ДП", - повідомив Волинець.

Фото: Facebook Волинець
Фото: Facebook Волинець

Станом на ранок середи, 23 грудня, працівники блокують рух транспорту в напрямках Кропивницький - Київ, Кропивницький - Миколаїв, Кропивницький - Кривий Ріг, Кропивницький - Олександрія. Також триває протест біля смт Смоліне.

Місцеві жителі надають допомогу учасникам протесту і приносять їм їжу і теплі речі.

Волинець підкреслив, що в першій половині дня делегати протестуючих поїдуть в Кіровоградську ОДА, де заплановане проведення наради.

З понеділка поновилися протести працівників уранових шахт Східного гірничо-збагачувального комбінату. Гірники "СхідГЗК" перекривають дороги національного значення, протестуючи проти призупинення роботи уранових шахт і невиплати зарплат. Акція оголошена безстроковою, до виконання вимог гірників.

Фото: Facebook Волинець
Фото: Facebook Волинець

Аналогічна акція протесту відбулася 16 грудня. Після неї борги перед шахтарями були частково погашені.

9 грудня відбулася акція протесту трудового колективу ДП "Схід ГЗК" в Києві.

Шахти Смолінська, Інгульська та Новокостянтинівська з 7 грудня вивели в простий. У профспілці заявили, що припинення роботи шахт призведе до банкрутства підприємства на початку 2021 року, а також до екологічної катастрофи в регіоні.

Раніше повідомлялося, що вуглевидобувні підприємства Донецької області отримали перший транш - 381,5 млн грн для погашення заборгованості по зарплаті шахтарям.

Про це повідомили на сайті Донецької військово-цивільної обласної адміністрації.

Це перший транш з 658,9 млн грн, який надійшов в рамках реалізації положень закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Закон визначив нові джерела для збільшення видатків за бюджетною програмою "Реструктуризація вугільної галузі" для виплати заробітної плати шахтарям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі