Рада створила ТСК, яка перевірить діяльність вугільно-промислових шахт

Поділитися
Рада створила ТСК, яка перевірить діяльність вугільно-промислових шахт © dtek.com
Також ТСК має встановити розслідувати збитковість вугільно-промислового комплексу.

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу. Проект постанови №2528 підтримав 181 народний депутат.

“З метою здійснення парламентського контролю щодо причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу та здійснення неупередженого та прозорого розслідування обставин та причин критичного становища щодо заборгованостей по заробітній платі працівникам вугільних підприємств, утворюється Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України”, - йдеться у пояснювальній записці до постанови. 

Вказано, що основним завданням ТСК є: 

  • перевірка діяльності ПАТ “Львівська вугільна компанія”, ДП “Львіввугілля”, ДП “Волиньвугілля”, ПАТ “Шахта «Надія»”, ДП “Передпускова дирекція шахти №10 “Нововолинська”;
  • розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу.
  • розробка пропозицій Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України на підставі результатів розслідування; 
  • ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України

У пояснювальній записці йдеться про те, що збитковість комплексу призвела до:

  • заборгованості по виплаті заробітній платі працівникам вугільної галузі; 
  • зменшення видобутку вугілля;  
  • погіршення якості вугілля; 
  • заборгованості по електроенергії на вугледобувних підприємствах; 
  • невчасної модернізації видобутку вугілля. 

До складу ТСК увійшли п’ять депутатів з фракції “Слуга народу”, а саме Людмила Буймистер, Андрій Жупанин, Юрій Камельчук, Сергій Нагорняк та Остап Шипайло. Також членом ТСК став народний депутат з ОПЗЖ Сергій Дунаєв та Андрій Кіт з депутатської групи “Довіра”.

Очолив тимчасову слідчу комісію Юрій Камельчук, а його заступником став Дунаєв.

Водночас фракції  "Батьківщина", "Європейська солідарність", "Голос" і група "За майбутнє" не вносили своїх пропозицій щодо кількісного та персонального складу ТСК.

Нагадаємо, на початку грудня на Волині, Львівщині та Донеччині на страйк вийшли гірники, які вимагають погашення заборгованості по заробітній платі. Водночас страйк шахтарів у Кривому Розі тривав 43 дні. Зокрема, 7 вересня на Криворізькому залізорудному комбінаті (КЖК) в Дніпропетровській області гірники шахти "Батьківщина" почали підземний страйк, підтримавши колег з шахти "Жовтнева". А 8 вересня до них приєдналися колеги з шахт "Гвардійська", "Тернівська" з вимогами підвищення зарплат, поліпшення умов праці, повернення пільгового стажу за списками 1,2 і припинення порушень при атестації.

При цьому за словами першої заступниці міністра енергетики Ольги Буславець, всі збиткові шахти України будуть закриті протягом 10 років, згідно з проектом концепції трансформації вугільної галузі. Також планують мінімізувати дотування вугільних підприємств з держбюджету в найближчі роки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі