У Києві виявили шістьох інфікованих штамом "Дельта"

Поділитися
У Києві виявили шістьох інфікованих штамом © Слово і діло
Його основними характеристиками є високий рівень заразливості, коротший інкубаційний період та агресивніше протікання хвороби. 

В Олександрівській лікарні Києва виявили шістьох пацієнтів, у яких зафіксували мутований штам коронавірусу "Дельта". Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я столиці. 

Лікарня закупила реактив спеціально для виявлення "Дельти" у пацієнтів. З його допомогою провели дослідження, які й виявили хворих.  Проте біоматеріал потрібно підтвердити, його передали в Київський міський лабораторний центр МОЗ України.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, вік інфікованих "Дельтою" коливається від 21 року до 73. Вона додала, що зараз про цей штам більше відомо теоретично, ніж практично. Основними характеристиками мутованого ковіду є високий рівень заразливості, коротший інкубаційний період та агресивніше протікання хвороби. 

"Вакцинація. Це те слово, яке має стати для кожного, хто зараз читає цей текст найважливішим, аж доки ви не щепитеся. Припиняйте знаходити відмовки – "немає часу", "не хочу цю вакцину, хочу іншу"… Жодна важлива справа не варта життя. Кожна вакцина, яка зареєстрована в Україні з великою вірогідністю захистить Вас від смерті. Вакцинуйтеся! - закликала Гінзбург. - Зробіть це заради себе та близьких, які будуть потерпати від того, що Ви страждаєте від хвороби, або взагалі не зможете з нею впоратися, незважаючи на всі зусилля лікарів!".

В Україні штам «Дельта» офіційно “з'явився” тільки 23 червня. Відповідаючи на питання ZN.UA, голова  МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.

Аналітик Євген Істребін наводить статистику, згідно з якою під час спалаху епідемії навесні цього року кількість госпіталізацій з коронавірусом серед осіб старше 60 років становила 70%, відповідно необхідно посилити вакцинацію саме категорії старших осіб, які прищеплюються вкрай неохоче.

За даними НСЗУ, ризик госпіталізацій в разі інфікування для вікових груп 80+ років становить 51%, 70-79 років, - 40%, 60-69 років, - 27%, 50-59 років - 17%, а ймовірність летального результату для осіб 80+ років становить 17,7%, 70-79 років, - 9,1%, 60-69 років, - 3,71%.

У зв'язку з цим в Києві в Центрах вакцинації вирішили зробити акцент на вакцинацію осіб старше 60 років, для них буде доступна вакцина Pfizer.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі