Хода почалася о 13:00 на Михайлівській площі в Києві. Учасниці та учасники акції висунули ряд вимог уряду, повідомляє Новое Время.
Основні вимоги включають в себе: ратифікація Стамбульської конвенції про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства, припинення урізання соціальних гарантій для тих, хто втратив роботу, створення безпечних умов праці для жінок, які працюють в сферах з високим ризиком зараження COVID-19, забезпечення доступу жінок до всіх медичних і профілактичних послуг, відкриття державних шелтерів в різних регіонах України для жінок, які стикаються з домашнім насильством, справедливе розслідування випадків насильства з боку ультраправих організацій.
У свою чергу, консервативний рух Традиція і порядок, що виступає проти руху фемінізму, анонсували власну акцію під назвою "Операція з порятунку феміністок".
Під час торішнього Маршу жінок ратифікація Стамбульської конвенції також була одним з основних вимог його учасниць і учасників. За оцінками організаторів, в 2020 році в події взяли участь близько 3,5 тисяч чоловік.
Українки та українці вимагають ратифікації Стамбульської конвенції не перший рік: документ під назвою Конвенція Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами Україна підписала ще в 2011 році, проте він так і не був затверджений.
Документ створює правову базу для попередження, захисту і підтримки жертв насильства, а також визначає заходи притягнення винних до відповідальності.
В цей день, в Україні і багатьох країнах світу відзначають Міжнародний жіночий день. Історично він з'явився як день солідарності жінок у боротьбі за свої права, але в нашій країні поступово трансформувався в "день весни, любові та вічної ніжності".
Також, читайте про роль жінки в українському суспільстві і проблему домашнього насильства в матеріалі Оксани Коновець спеціально для ZN.UA, "Не про квіти".