У Києві створять єдиний протитуберкульозний заклад, який матиме статус регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру. Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації (КМДА), відповідний проект рішення підтримали 92 депутата Київради.
За інформацією КМДА, центр, який буде створений шляхом приєднання протитуберкульозних лікарень та диспансерів в КНП "Фтизіатрія", буде надавати і координувати протитуберкульозну медичну допомогу населенню столиці.
У столичній міськдержадміністрації зазначають, що реорганізація протитуберкульозної служби передбачає перерозподіл штатних посад адміністративно-управлінського персоналу, лабораторної, рентгенологічної, господарської та інших служб, а також централізацію ряду лабораторних досліджень, що дозволить підвищити якість надання медичної допомоги і знизить витрати.
На сьогоднішній день в столиці при проектних потужностях туберкульозних установ 680 ліжок, фактично функціонує 330 - тобто, менше половини. При цьому, їх завантаженість складає 14%.
Згідно зі статистикою, показник хіміорезистентного туберкульозу щорічно збільшується. Якщо в 2017 році він становив 54%, то сьогодні це вже 70%.
У КМДА також заявили, що ще однією проблемою є недофінансування протитуберкульозних установ. З 1 квітня 2020 всі вони уклали угоди з НСЗУ і надають медичні послуги за програмою медичних гарантій.
За умови обмеженого переліку цих послуг, фінансування отримано на рівні лише 45% від потреби. За рахунок об'єднання буде повністю погашений дефіцит коштів, що дозволить зберегти мережу протитуберкульозних закладів в Києві.
"Важливо відзначити, що з 1 квітня 2021 НСЗУ укладає договір про надання медичних послуг лікування туберкульозу за підвищеним тарифом (коефіцієнт 1,4) з виключно єдиним закладом - регіональним фтізіопульманологічнім центром. Таким чином, створення такого центру в столиці дозволить отримувати збільшене фінансування всіх стаціонарів і диспансерів, які в нього увійдуть", - прокоментувала директора Департаменту охорони здоров'я міста Києва Валентина Гінзбург.
Раніше столичні депутати також проголосували за створення КНП "Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям". Як повідомила директор Департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург, Центр буде створений шляхом злиття Київського міського будинку дитини "Берізка" та Київського міського будинку дитини ім. М. М. Городецького.