У Києві через протести поліція перейшла на посилений режим роботи

Поділитися
У Києві через протести поліція перейшла на посилений режим роботи Фото Facebook Нацполіціі
У центрі міста заплановані акції протесту.

На четвер заплановані акції протесту представників ФОП біля Верховної Ради, Офісу президента, посольства США, Конституційного суду і на Майдані Незалежності.

Поліціянти перейшли на посилений режим через заплановані в Києві протестних акцій, повідомляє пресслужба столичної поліції на сторінці в Facebook.

"Щоб не допустити порушень громадського порядку та забезпечити мирне проведення запланованих акцій в столиці, правоохоронці спільно з військовослужбовцями Нацгвардії заступили на посилене несення служби", - сказано в повідомленні.

Фото Facebook Нацполіціі
Фото Facebook Нацполіціі

Організатори заходів анонсували проведення ходи до владних установ. У зв'язку з цим можливе обмеження дорожнього руху по окремих вулицях в центрі столиці, попереджають в поліції.

Також поліція закликає організаторів і учасників акції дотримуватися норм чинного законодавства, карантину і не порушувати громадський порядок.

Фото Facebook Нацполіціі
Фото Facebook Нацполіціі

В Україні з початку року тривають акції протесту через підвищення цін на газ. Люди перекривають автотраси.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до Служби безпеки України з проханням розібратися з причинами протестів, які охопили Україну після зростання тарифів на газ і комунальні послуги.

За даними видання, на зустрічі з депутатами у вівторок, 12 січня глава уряду розповів, що попросив СБУ та Антимонопольний комітет «розібратися в ситуації з протестами».

Прем'єр не виключив, що зростання тарифів не є єдиною причиною протестів. На думку Шмигаль, організатори акцій можуть діяти з метою «політичних маніпуляцій».

Також відбулася урядова нарада за участю представників НКРЕКУ, Оператора ГТС України, "Нафтогазу" та Офісу президента, на якому обговорювалися механізми зниження тарифів на газ. Нарада, присвячена тарифами, проходило на тлі акцій протесту проти їх підвищення.

З 1 січня ціни на холодне водопостачання для українців вирасло в середньому на 20%. Виросла і ціна на електроенергію. В кінці грудня Кабмін скасував пільговий тариф 90 копійок на перші 100 кВт.год для побутових споживачів, встановивши фіксовану ціну на рівні 1,68 грн/кВт.год.

У грудні 2020 року підвищив ціну на газ для побутових клієнтів «Нафтогаз»: з 6,33 до 7,22 грн/куб, тобто, на 14%. Водночас, з 1 серпня постачання природного газу побутовим споживачам здійснюються на ринкових умовах, тому українці мають можливість вибрати постачальника.

Традиційно зростання комунальних тарифів пояснюють зношеністю мереж, зростанням цін на електрику і витрат на зарплату співробітникам, подорожчанням газу в зимовий період і так далі. Однак якщо інші групи товарів іноді дешевшають, то вода, гігакалорії або електрику - ніколи. Чому - читайте в статті Олександра Сергієнка «Чому комунальні тарифи тільки ростуть?» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі