Високопоставлені російські військові керівники нещодавно обговорювали, коли і як Росія може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні. Президент Росії Владімір Путін не брав участі у цих розмовах, пише The New York Times.
«Сам факт такого обговорення стривожив адміністрацію президента США Джо Байдена, оскільки це показало, наскільки російські генерали були розчаровані своїми невдачами на місцях, і свідчить про те, що завуальовані погрози Путіна застосувати ядерну зброю можуть бути не просто словами», - йдеться у статті.
Водночас американські офіційні особи, на які посилається NYT, заявили, що не бачать доказів переміщення російської ядерної зброї до місць запуску та інших тактичних заходів для підготовки до удару. Відсутність доказів підготовки до ядерного удару озвучував і представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
Розвіддані про такі розмови з’явилися в уряді США у середині жовтня.
За оцінками Пентагону, Росія має запаси близько 2000 одиниць тактичної ядерної зброї, які призначені для використання на полях битв для перемоги над звичайними силами. Тактична ядерна зброя має меншу потужність і призначена для використання на менших відстанях, ніж боєголовки міжконтинентальних балістичних ракет.
Військові експерти кажуть, що застосування ядерної зброї — вперше за понад 75 років — докорінно змінило б формат війни. Хоча кінцеві руйнування залежатимуть від багатьох факторів, у тому числі розміру зброї та вітру, навіть невеликий ядерний вибух може спричинити тисячі смертей і зробити деякі райони України непридатними для життя.
Детальніше про загрозу ядерного удару з боку РФ та його можливі наслідки для перебігу війни читайте у статті Володимира Кравченка «"Референдуми" і загроза ядерного удару: Путін робить помилку за помилкою».