"Ті люди, які були залучені до розробки даної концепції прийняли таке рішення - переселенці можуть (виключно за згодою), надавши певні документи, які свідчать про право власності на житло на непідконтрольної або окупованій території, передати право власності на це житло", - цитують "Українські новини" слова Туки на прес-конференції в п'ятницю.
За словами заступника міністра, даний механізм може виступити для переселенців фінансовою гарантією залучення коштів на придбання нового житла, але над ним ще треба працювати.
Тука навів у приклад досвід Ізраїлю, де держава виділяла кошти на купівлю або будівництво нерухомості особам, які не мали можливості користуватися своїм житлом, в обмін на права власності на нього.
Нагадаємо, станом на 16 січня Міністерство соціальної політики зареєструвало більше 1,3 мільйонів сімей вимушених переселенців з Криму та Донбасу.
Раніше голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявив, що на повне відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу потрібно понад 20 мільярдів доларів.