Витрати на відновлення зруйнованого війною 3можуть досягти 20 мільярдів доларів.
"Загальна вартість відновлення, очевидно, буде більше, ніж $ 10 млрд і, ймовірно, досягне $ 20 млрд, або майже чверті нинішнього ВВП України", - пише відомий міжнародний економіст Андерс Аслунд у своїй статті на сайті "Атлантичної ради".
При цьому Аслунд підкреслив, що за відновлення цього регіону повинна платити країна-агресор.
"Хто повинен платити за відновлення Донбасу? Очевидний відповідь – агресор, Росія. Справедливо було б, якби Україна додала до вимог у мінському процесі ці $ 20 млрд млрд репарацій з боку Росії за Донбас. Але насправді репарації платять тільки ті, хто зазнав поразки", - відмітив Аслунд.
"Єдиний розумний вихід для Євросоюзу і США – надати істотну допомогу Україні у вигляді грантів для відновлення та реінтеграції Донбасу. Для стабілізації зруйнованого війною регіону в Європі $ 20 млрд – невелика сума. Просто порівняйте її з $ 300 млрд, які Євросоюз витратив на фінансову кризу в Греції", - додав експерт.
Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Україна отримала від міжнародних партнерів гарантії донорської допомоги на відбудову Донбасу.
У жовтні 2015 рік Порошенко повідомив, що канцлер Німеччині Ангела Меркель готова виділити Україні 500 млн євро на відбудову Донбасу. За словами українського президента, канцлер Німеччини наголосила, що фінанси будуть виділені негайно, але за умови повного миру на території Донецького регіону.
У серпні 2015 року голова Донецької обласної військово-цивільної держадміністрації Павло Жебрівський заявив, що на відновлення інфраструктури Донецької області, зруйнованої військовими діями бойовиків, необхідно понад 600 млн грн.