Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів планують прийняти ряд рішень для протидії коронавірусу в Україні. За даними ZN.UA, підготовлені два важливих рішення: щодо формування клінічних протоколів лікування на базі ефективних практик інших країн і вичерпний перелік засобів для захисту медперсоналу.
За дорученням Оперативного Штабу із запобігання поширенню коронавірусу Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я зібрав інформацію щодо вдалих прикладів застосування препаратів, офіційно непризначених для лікування коронавірусу – бо таких не існує на сьогоднішній день, - проаналізував цей досвід і передав список в МОЗ. Інформація, за твердженням джерела ZN.UA в керівництві Експертного центру, збиралася не в соціальних мережах, а виключно офіційним шляхом – на сайтах Міністерств охорони здоров'я країн, що мають досвід позитивного вирішення проблеми лікування коронавірусу. Мова йде про ізраїль, Британію, Японію, Францію, США, Індію, Швейцарію, Китай, Італію та інші країни. Зараз підготовлений перелік очікує рішення МОЗ про те, яким юридичним документом – постановою уряду або рішенням самого міністерства – включити відібрані методи лікування до клінічного протоколу, призначего допомогти українським лікарям знаходити лікування для хворих. Також юристи Мін'юсту працюють над тим, як з правової точки зору захистити лікарів, яким доведеться застосовувати препарати, в чиїх інструкціях немає і не може бути прямої вказівки про лікування ними коронавірусу. Оскільки смертні випадки можливі медиків необхідно захистити від можливих правових наслідків, якщо родичі зв'яжуть смерть близької людини із застосуванням "непрофільних ліків". Можливо, будуть розроблені типові угоди, коли пацієнта будуть ставити до відома щодо застосування подібних препаратів, і він (або його близькі) ставитиме під цим дозволом підпис.
Перелік препаратів, які можуть бути використані, залишиться відкритим.
За твердженням джерел ZN.UA в Державному експертному центрі МОЗ, практично всі препарати, що дали ефект при лікуванні коронавірусу, в Україні сертифіковані і знаходяться в наявності, оскільки застосовуються для лікування інших захворювань. Інше питання, що, очевидно, необхідно буде докуповувати певну кількість. Це і належить вирішувати уряду.
Крім того, визнаючи, що це проблема номер один, тільки сьогодні був підготовлений повний перелік та обсяг засобів, необхідних для захисту медперсоналу. Тільки після затвердження цього переліку почнеться закупівля захисних засобів.
Кількість заражених коронавірусом стрімкозбільшується станом на п'ятницю, 20 березня, у світі зареєстровано 244 523 випадків зараження коронавірусом. В Україні зафіксовано 26 випадків коронавирусной хвороби COVID-19, три з них летальні. Наразі введений тритижневий карантин.