Заступник голови Мінінфраструктури Володимир Омелян доручив керівникам відомств та підприємств, підпорядкованих міністерству, демонтувати радянську символіку, демонтувати пам'ятники радянським державним і партійним діячам, а також провести перейменування у відповідності до закону про декомунізацію. Копію доручення Омелян опублікував на своїй сторінці у Facebook увечері 15 січня.
"Чесно кажучи, саме з цього документа хотілося почати свою роботу в міністерстві. У той же час, не було правових підстав і відверто не вистачало часу", − написав заступник міністра.
Омелян вважає необхідним перейменувати не тільки об'єкти, які безпосередньо потрапляють під дію закону "Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) і комуністичного тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки", але й ті, чиї назви не відповідають нормам української мови та географічному положенню.
Зокрема, заступник міністра доручив підібрати нові назви портів "Южний", "Октябрьськ", а також "Південній" і "Південно-Західній залізниці", які розташовані, відповідно, на півночі і в центрі України.
Чесно кажучи, саме з цього документу дуже хотілося розпочати свою роботу в Міністерстві.Водночас, не було правових підс...
Опубліковано Volodymyr Omelyan 15 січня 2016 р.
Напередодні директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розповів, як будуть називатися Дніпропетровськ та Кіровоград.
21 травня вступив в силу пакет декомунізаційних законів.
На основі даних моніторингу Українського інституту національної пам'яті фахівці створили інтерактивну карту з 877 українських населених пунктів, які повинні бути перейменовані до 21 листопада.
23 вересня Артемівська міська рада ухвалила рішення про перейменування населеного пункту і повернення його історичної назви Бахмут.
16 жовтня депутати міської ради Дзержинська перейменували місто в Торецк.
13 листопада жителі Іллічівська вирішили перейменувати місто на Чорноморськ.