Гллова 3 обласної державної адміністрації Ігор Райнин у рамках виконання закону про декомунізацію планує перейменувати чотири райони, п'ять станцій метро, а також 60 об'єктів вулично-дорожньої мережі.
Проект рішення про перейменування в четвер, 12 травня, був прийнятий за основу робочою групою при Харківській ОДА. До складу групи входять представники облдержадміністрації, міської ради, експерти та представники громадськості.
Зокрема, планується назвати вулиці в честь харків'ян-героїв Небесної Сотні (Євгена Котляра, Владислава Зубенка та Юрія Паращука), загиблих у Донбасі військовослужбовців, учасників Української національно-демократичної революції 1917-1921 років, а також діячів культури, чиє життя було пов'язано з Харковом. Частині вулиць в ОДА планують повернути історичні назви.
Одна з центральних магістралей міста – проспект Правди – отримає назву проспекту Незалежності.
Крім того, в місті з'являться вулиці Європейська, Волонтерська, Героїв Чорнобиля, майдани Захисників України та Національної Гвардії.
В ОДА планують змінити назви станцій метро "Маршала Жукова", "Площа Повстання", "Пролетарська", "Радянської Армії" та "Метробудівників ім. Г. Ващенка" на "Палац Спорту", "Захисників України", "Зелений Гай", "Армійську" та "Метробудівників" відповідно.
Для Комінтернівського, Червонозаводського, Жовтневого та Фрунзенського районів запропоновано нові назви: Слобідський, Основ'янський, Новобаварский і Немишлянський.
Єдиним членом робочої групи, який проголосував проти даного проекту, виявився заступник харківського міського голови Геннадія Кернеса Ігор Терехов. На його думку, ряд об'єктів перейменуванню не підлягають. Також претензії у заступника Кернеса викликали деякі нові назви.
Заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк, який вів засідання, озвучив чітку позицію: проект перейменувань розроблений відповідно до закону "Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і пропаганди їх символіки". Крім того, враховані положення низки інших законів України та указів президента, а також рекомендації Українського інституту національної пам'яті. При складанні проекту перейменувань були використані пропозиції експертів та представників громадськості.
Згідно із законом про декомунізацію, голова обласної державної адміністрації повинен перейменувати об'єкти топоніміки до 21 травня.
Нагадаємо, 20 листопада сесія Харківської міської ради проголосувала за перейменування 173 об'єктів вулично-дорожньої мережі, однієї станції метро і чотирьох парків і скверів Харкова в рамках закону про декомунізацію. Питання про перейменування районів на сесію не виносилося.
3 лютого мер Харкова Геннадій Кернес своїм розпорядженням перейменував ще 48 вулиць і три з дев'яти районів міста. Дзержинський район був перейменований в Шевченківський, Ленінський – в Холодногірський, Орджонікідзевський – в Індустріальний.
Фрунзенський та Жовтневий райони Кернес перейменовувати не став, змінивши посвяти їх назв. Крім того, в топонімічної комісії при міськраді вирішили, що Комінтернівський (Комінтерн – Комуністичний інтернаціонал, – ред.) та Червонозаводський райони, незважаючи на свої комуністичні назви, перейменування не підлягають.
Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набрав чинності 21 травня 2015 року.