Харківський міський голова Геннадій Кернес підписав розпорядження про перейменування 48 вулиць і трьох з дев'яти районів міста в процесі декомунізації.
Як повідомляє прес-служба міськради, Дзержинський район перейменовано у Шевченківський, Ленінський – в Холодногірський, Орджонікідзевський - Індустріальний.
"Жовтневий район зберіг свою назву, але тепер буде називатися на честь декількох знаменних дат, які відзначаються в Україні в жовтні. Те ж саме стосується Фрунзенського району: його назва залишилося колишньою, але тепер він буде називатися на честь Тимура Фрунзе - льотчика-винищувача, Героя Радянського Союзу, уродженця Харкова, який героїчно загинув у 1942 році", - йдеться в повідомленні міськради.
У листопаді 2015 року топонімічна комісія Харкова рекомендувала в рамках декомунізації перейменувати Ленінський район на Залізничний, Орджонікідзевський - на Індустріальний, а Дзержинський, Фрунзенський та Жовтневий назвати так само, змінивши їхню посвяту.
Дзержинський район, названий на честь ініціатора червоного терору та засновника ВЧК Фелікса Дзержинського, пропонувалося присвятити братові більшовика – лікарю Владиславу Дзержинському, який з 1915 року очолював кафедру неврології та психіатрії Харківського університету.
Фрунзенський район пропонувалося назвати на честь лейтенанта Тимура Фрунзе – льотчика-винищувача, який народився 1923 року в Харкові в сім'ї революціонера Михайла Фрунзе.
Нагадаємо, що Михайло Фрунзе – більшовик і командувач частинами Червоної армії під час Громадянської війни. З грудня 1920 року - уповноважений Реввійськради в Україні. Керував розгромом Повстанської армії Махно.
"Жовтневий район буде носити назву місяця, в якому Україну звільнили від фашистських загарбників. 20 жовтня 2009 року колишній президент України Віктор Ющенко підписав Указ "Про День визволення України від фашистських загарбників", який наказував відзначати цю пам'ятну дату щорічно 28 жовтня. Саме у цей день в 1944 році було покладено край поневоленню території України нацистами", - йшлося в повідомленні міськради.
У топонімічної комісії стверджують, що Комінтернівський район, незважаючи на свою комуністичну назву, не підпадає під дію закону про декомунізацію.