У вівторок, 17 травня, голова 3 облдержадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження про перейменування низки об'єктів топоніміки обласного центру, яким завершив процес декомунізації в місті.
Документ опублікований на сайті ОДА 18 травня.
Згідно з розпорядженням керівника області, змінили назви району чотири, п'ять станцій метро, 52 об'єкти вулично-дорожньої мережі, а також один парк.
Зокрема, Комінтернівський район став Слобідським, Червонозаводський – Основ'янским, Жовтневий – Новобаварським, а Фрунзенський – Немишлянським.
Станції метро "Маршала Жукова", "Площа Повстання", "Пролетарська", "Радянської Армії" та "Метробудівників ім. Г. Ващенка" стали "Палацом Спорту", "Захисників України", "Індустріальної", "Армійської" та "Метробудівників" відповідно.
Одна з центральних магістралей міста – проспект Правди (названа на честь газети "Правда" – головного друкованого органу ЦК КПРС – ред.) став проспектом Незалежності.
Вулиця Соціалістична змінила назву на Волонтерську. Крім того, в місті з'явилися вулиці, названі на честь Миколи Міхновського, Павла Скоропадського, Петра Григоренка, харків'ян-героїв Небесної Сотні – Євгена Котляра, Владислава Зубенка та Юрія Паращука, а також загиблих у зоні АТО військовослужбовців.
Жовтневий гідропарк, розташований на березі річки Уди, став Удянским.
Нагадаємо, 20 листопада сесія Харківської міської ради проголосувала за перейменування 173 об'єктів вулично-дорожньої мережі, однієї станції метро і чотирьох парків і скверів Харкова в рамках закону про декомунізацію. Питання про перейменування районів на сесію не виносилося.
3 лютого мер Харкова Геннадій Кернес своїм розпорядженням перейменував ще 48 вулиць і три з дев'яти районів міста. Дзержинський район був перейменований в Шевченківський, Ленінський – в Холодногірський, Орджонікідзевський – в Індустріальний.
Фрунзенський та Жовтневий райони Кернес перейменовувати не став, змінивши посвяти їх назв. Крім того, в топонімічної комісії при міськраді вирішили, що Комінтернівський (Комінтерн – Комуністичний інтернаціонал, – ред.) та Червонозаводський райони, незважаючи на свої комуністичні назви, перейменування не підлягають.
Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набрав чинності 21 травня 2015 року.