"У зв'язку із додатковими свідченнями, отриманими від підозрюваного гр. Новікова, які він раніше приховував від слідства, була встановлена його непричетність до скоєння злочину по відношенню до К.Гандзюк. Це стало підставою для того, щоб, прокуратурою Херсонської області було закрито кримінальне провадження відносно Новікова за відсутністю в його діях складу злочину", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Постанову прокуратури було передано до Ізолятору тимчасового тримання (ІТТ) задля звільнення Новікова з-під варти.
За даними Лисенка, попередні свідчення колишнього підозрюваного про те, що на момент вчинення злочину він знаходився на морському узбережжі в 100 кілометрах від Херсона, були спростовані слідством і ним самим. "В ході слідства встановлено і новими свідченнями Новікова підтверджено, що він дійсно перебував неподалік місця злочину, але злочин не вчиняв", - резюмував речник ГПУ.
Зазначимо, у середу, 22 серпня, суду мав розглядати апеляцію на запобіжний захід Новікову і допитувати у режимі відеоконференції свідків зі Львова щодо його алібі. Але засідання не відбулося через закриття кримінального провадження.
Як повідомлялося, 3 серпня поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого жителя Херсона Миколи Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Сама потерпіла та свідки Новікова не впізнали. Гандзюк також наполягала на тому, що затриманий, швидше за все, не причетний до нападу на неї.
Як повідомлялося, 31 липня невідомий облив кислотою радника мера Херсона Катерину Гандзюк. Постраждалу із серйозними опіками 40% тіла доставили до реанімації. Експертиза встановила, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але згодом перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".
3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт із керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Незважаючи на розпорядження генпрокурора, поліція продовжує здійснювати слідчі дії і не передала матеріали справи в СБУ.
Підозрюваними у справі Гандзюк проходять шестеро осіб. Трьом з них суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зокрема Віктору Горбунову, якого підозрюють у купівлі кислоти для вчинення злочину. Він залишиться під вартою до 16 жовтня.