З 1992 року в миротворчих операціях під егідою ООН взяли участь близько 45 тисяч українських військовослужбовців. Вони виконували різні завдання у складі 27 миротворчих місій в Європі, Азії та Африці. За ці роки 55 українських миротворців загинули, повідомляє прес-центр Міністерства оборони України.
"Наші миротворці виконували бойові завдання в країнах колишньої Югославії (Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Македонія, Сербія та Чорногорія, Хорватія), на Африканському континенті (Ангола, Сьєрра-Леоне, Судан, Ліберія та Кот-Д'івуар), у країнах Близького і Середнього Сходу (Ліван, Таджикистан, Кувейт, Ірак) й інших регіонах світу. Вони проводили заходи щодо роз'єднання конфліктуючих сторін, відновлювали дороги та інфраструктуру, проводили розмінування місцевості, здійснювали перевезення військ, персоналу місій і цивільних осіб, які проводили заходи медичної евакуації, забезпечували безпеку при проведенні виборів в країнах перебування тощо", - розповів заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних сил України Валентин Левчик на брифінгу в Києві у вівторок, 28 травня.
Усього за період миротворчої діяльності України було проведено транспортування повітряним, морським і сухопутним транспортом понад 91 тисяч військовослужбовців, виконано понад 56 тисяч вильотів літаків і вертольотів, перевезено понад 200 тисяч тонн вантажів, уточнив полковник Левчик.
Згідно з офіційними даними Міністерства оборони, в миротворчих операціях задіяні 325 українських військовослужбовців. З 2016 року у Демократичній Республіці Конго несуть службу 250 українських миротворців. Також українські військові задіяні в місії ООН в Республіці Сербія (40 осіб), Косово (2), Республіці Кіпр (2), Молдові (10), Афганістані (11), Південному Судані (4) і в районі Аб'єй (6).
У лютому минулого року до України повернувся 56-й окремий вертолітний загін миротворчої місії ООН. Українські вертолітники протягом 14 років забезпечували безпеку польотів у небі над Ліберією. У 2004 році Україна направила до цієї африканської країни 260 військовослужбовців і 14 вертольотів, пізніше кількість українських миротворців було збільшено до 301. За цей час відбулося 23 ротації українського контингенту, екіпажі здійснили понад 55 тисяч вильотів. Службу в 56-му окремому вертолітному загоні пройшли понад 5,5 тисяч військовослужбовців ЗСУ.