У ДП “Медзакупівлі” виступили з роз'ясненням ситуації щодо поставок китайської вакцини CoronaVac 

Поділитися
Наразі триває процес розгляду документів та ухвалення рішення МОЗ.

Початок нарахування пені від ДП “Медзакупівлі” компанії “Лекхім”, згідно з договором, має початися у понеділок, 8 березня. Однак наразі заяв від Міністерства охорони здоров'я щодо погодження нових термінів поставки китайської вакцини CoronaVac  з “Лекхім” не було. Як і підтвердження інформації про те, що ефективність вакцини вища за попередньо заявлену — 50,38%. Про це повідомили в державному підприємстві "Медзакупівлі". 

Зазначається, що в укладеному контракті було закладено щодо ефективності вакцини не менше 70%. 4 березня група фармкомпаній "Лекхім" (Київ), яка виступає як уповноважений представник китайської компанії Sinovac Biotech в Україні, повідомила про успішне завершення третьої фази клінічних випробувань вакцини CoronaVac у Туреччині. За словами представника компанії,  у випробуваннях вакцини у Туреччині взяли участь понад 10 тис. осіб, і остаточна ефективність вакцини була визначена на рівні 83,5%. У ДП "Медзакупівлі" повідомляють, що для прийняття товару необхідний повний пакет документів, які визначені договором, а також надання підтвердження щодо ефективності вакцини. Однак вищезазначені вимоги виконані не були. 

Оскільки в медіа почала з’являтися неточна інформація щодо поставок вакцини проти COVID-19 виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd, у Державному підприємстві звернулися із роз'ясненням ситуації.

"Стосовно строків поставки. Договором визначено обов'язок контрагента здійснити поставку першої партії в 700 тис.од. не пізніше ніж через 30 днів після реєстрації вакцини в одній з зазначених у переліку країн. 5 лютого вакцина виробника була зареєстрована в Китаї. Відповідно до умов договору про закупівлю, перша партія має бути передана та прийнята нами, як Замовником, не пізніше 7 березня 2021 року. 

Стосовно підтвердження відповідності вимогам. Не менше ніж за 3 робочі дні до дати поставки Постачальник, серед інших документів, зобов’язаний надати Замовнику свідоцтво про реєстрацію продукції в Україні. Відповідна реєстрація може бути проведена у межах спеціальної процедури, визначеної ст. 9-2 ЗУ «Про лікарські засоби». Нам відомо про розгляд звернення заявника щодо реєстрації вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd. уповноваженими органами. Оскільки наразі відсутня інформація про реєстрацію, ми розуміємо, що процес розгляду документів та ухвалення рішення МОЗ триває. 

Також, відповідно до умов договору, встановлений показник ефективності вакцини, що має становити не менше 70% зниження захворюваності у досліджуваній групі в порівнянні з контрольною групою, що має бути підтверджено у плацебо-контрольованому клінічному випробуванні. 

Для прийняття товару ми очікуємо від постачальника надання повного пакету документів, які визначені договором. Також ми очікуємо надання даних щодо ефективності вакцини. Зазначені документи наразі не були надані. 

Будь-які наші рішення та дії під час виконання договорів ґрунтуються на суворому дотриманні чинного законодавства та зобов'язань, взятих у межах договірних відносин. За наявності подальших даних, розуміючи суспільну важливість питання закупівель вакцин, ми інформуватимемо публічно додатково”. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі