"Лекхім" планує поставити вакцину в Україну до 15 березня

Доповнено
Поділитися
Фото: YouTube
"Медзакупівлі" чекають поставку першої партії не пізніше 7 березня.

Китайська фармацевтична компанія Sinovac Biotech планує поставити в Україну першу партію вакцини від коронавірусу CoronaVac ще до 15 березня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Медзакупівлі України", де цю інформацію поки не підтверджують.

"Суспільне" у четвер, 4 березня, повідомляє, що інформацію про терміни постачання вакцини Sinovac підтвердила компанія "Лекхім", яка займається транспортуванням препарату до України.

"Група фармацевтичних компаній "Лекхім" - уповноважений представник в Україні компанії Sinovac Biotech, КНР, повідомляє про намір поставити в Україну першу партію вакцини CoronaVac, виробництва компанії Sinovac до 15 березня 2021 року. Постачання буде здійснювати ЗАТ "Лекхім", - йдеться у повідомленні компанії.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов свого часу заявляв, що що китайська компанія Sinovac, за контрактом, повинна поставити вакцину від коронавірусу в Україну до 6 березня, але терміни постачання можуть зміститися.

Степанов зазначив, що поки Україна не отримала підтвердження ефективності вакцини від компанії Sinovac.

Пресслужба ДП "Медзакупівлі" прокоментувала ZN.UA ситуацію, що склалася: "Постачання першої партії в 700 тисяч доз вакцини має відбутись не пізніше 7 березня, згідно з умовами договору. Для прийняття товару ми маємо переконатись у відповідності вакцини вимогам, зазначеним у договорі, зокрема, в частині реєстрації в Україні, а також мінімального показника ефективності. Щодо останнього ми звернулись до МОЗ із проханням надати інформацію щодо стану розгляду питання реєстрації вакцини від Sinovac, а також заявленого рівня ефективності".

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко повідомляв, що якщо фінальні випробування китайської вакцини від коронавірусу компанії Sinovac Biotech виявляться неуспішними, то Україні повернуть гроші в повному обсязі.

Він нагадав, що препарати від Pfizer і Moderna перебували на третій стадії клінічних досліджень, коли більшість країн підписали контракти на їх постачання.

30 грудня в Офісі президента оголосили про підписання Україною контрактів на закупівлю вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech. Йдеться про 1 913 316 доз.

Тоді ж Sinovac Biotech анонсувала, що третя фаза клінічних досліджень показала, що ефективність вакцини “Короновак” становить 79% - нижче, ніж у Пфайзера та Модерни. Однією із заявлених переваг є умови зберігання вакцини - при 2-8 градусах Цельсію, подібно до Оксфордської вакцини, зробленої з генетично модифікованого вірусу, що викликає звичайну застуду в шимпанзе. За інформацією медиків, вакцинація COVID-препаратом Sinovac має проходити у два етапи (дві дози) з інтервалом у два тижні.

За іншими даними, ефективність Sinovac становить 50,38%. У контракті, укладеному ДП "Медзакупівлі" в грудні 2020 року, закладено вимогу про те, що ефективність вакцини повинна бути не менше 70%. На цей час зміни в контракт не були внесені. Крім того, виникли труднощі й з реєстрацією вакцини Sinovac. Спочатку в самому Китаї, а тепер і в Україні

10 грудня МОЗ уповноважило ДП "Медзакупівлі України" на закупівлю вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Відповідні зміни були внесені до Наказів МОЗ № 2711 від 28 грудня 2019 року та № 589 від 28 лютого 2020 року. Передбачено 1,3 млрд гривень, проте контракт вдалося укласти на 964 311 264 грн.

Ще з літа вакцину від  Sinovac Biotech активно лобіював голова правління  АТ “Лекхім” В.Печаєв.

Заяви компаній про постачання китайської вакцини прокоментувала редактор відділу соціум ZN.UA Алла Котляр: "Лекхім" планує поставити в Україну китайську вакцину від компанії Sinovac до 15 березня. "Медзакупівлі" чекають постачання першої партії не пізніше 7 березня. МОЗ удає, що чекає вакцину 6 березня, але це не точно. І ніхто, абсолютно ніхто не чув, так що ж все-таки МОЗ вирішив робити з ефективністю вакцини "Короновак" в 50,38%, тоді як в контракті записана вимога ефективності не менше 70%. Та й взагалі, вакцина у нас не зареєстрована. І з цим, здається, є складнощі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі