На засіданні так званого "комітету народної ради ДНР" з питань зовнішньої політики і міжнародних зв'язків" в ході обговорення "захисту інтересів республіки у межах затвердженого Комплексу заходів по виконанню Мінських домовленостей від 12.02.2015" так звані "депутати" прийшли до висновку, що положення Комплексу заходів суперечать "конституції ДНР", повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
"Зокрема, "парламентарії ДНР" вважають, що п. 4 Мінських домовленостей (передбачає проведення переговорів про модальності місцевих виборів за українськими законами та визначення "особливого статусу" Донбасу) виключає можливість визнання "ДНР" "незалежною державою", - пише Тимчук.
Також є претензії до пункту 8, який передбачає повне відновлення соціально-економічних зв'язків, насамперед, виплату пенсій та інших соціальних виплат. Бойовики, за даними ІС, розцінюють його як спробу зробити "республіку" повністю залежним від Києва "осколком України".
"Проведення конституційної реформи в Україні та децентралізація влади в межах регіонів з особливим статусом (п. 11 Комплексу заходів) розглядається в контексті передумов до розпуску "парламенту" і як "загроза ліквідації ДНР"", - зазначає координатор "ІС".
В результаті бойовиками було прийнято рішення створити на базі вказаного комітету" якусь "консультаційну групу фахівців" для обговорення відповідної стратегії захисту" та звернутися з відповідними напрацюваннями до ватажків "республіки" Олександра Захарченка та Дениса Пушиліна.
Другі Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає припинення вогню і надання Донбасу особливого статусу.
За даними вересневого опитування КМІС, лише 26,9% українців вірять, що виконання мінських домовленостей дозволить встановити мир на Донбасі, не вірять - 60,7%, не визначилися зі своєю думкою - 12,3%. Майже дві третини (63,5%) жителів України згодні з твердженням, що "керівництво Росії не буде сприяти повного виконання мінських домовленостей", не погоджуються - 17,4%.