У ДБР розповіли, чому приходили з обшуками до «Київводоканалу»

Відео
Поділитися
У ДБР розповіли, чому приходили з обшуками до «Київводоканалу» © ДБР
У Держбюро розслідувань зазначили, що у справі також фігурують посадовці КМДА.

У Державному бюро розслідувань повідомили про те, що напередодні прийшли з обшуками до ПрАТ «Київводоканал» у справі про привласнення коштів під час будівництва першої черги Бортницької станції аерації у Києві та реконструкції комунальних об’єктів Києва. Як зазначили у пресслужбі ДБР, перевіряється інформація про привласнення грошей не лише посадовцями столичного підприємства, а й чиновниками Київської міської держадміністрації.

«За попередніми даними, чиновники перевищили службове становище та завищили вартість проведених робіт та закуплених матеріалів на загальну суму понад 150 млн грн. Вивчається ймовірність виведення цих коштів через підконтрольні організації за сприяння посадових осіб податкової», - йдеться у повідомленні.

Також правоохоронці встановили, що минулого року «Київводоканал» після двох тендерів щодо проведення реконструкції ділянки Сирецького самопливного каналізаційного колектору в Подільському районі та каналізаційного колектору в Оболонському районі міста Києва, використали залізобетонні труби, вартість і технічні показники яких були значно нижчими, ніж заявлені у тендерній документації на сайті ProZorro.

У результаті обшуків на відповідних підприємствах співробітники ДБР вилучили документи щодо виконання будівельних робіт на вказаних об’єктах. Зараз правоохоронці встановлюють причетних до оборудки осіб.

Справу відкрили за ст. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

Напередодні детективи Державного бюро розслідувань прийшли до головного офісу ПрАТ «АК «Київводоканал». У КМДА тоді повідомили про те, що співробітники ДБР спочатку дочекалися адвокатів підприємства, а потім почали обшуки.

У травні силовики провели у столиці численні обшуки. Зокрема, приходили й до багатоповерхівки, де живе мер Києва Віталій Кличко, та до голови виконавчого комітету партії УДАР Артура Палатного. За підсумками обшуків підозру отримали 11 посадовців.

Ситуація між Банковою і мером Києва Віталієм Кличком загострилася ще в квітні. Кличко вимагав від влади введення жорсткого національного локдауну, а у відповідь отримав погрозу від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про звільнення з посади голови КМДА. 

Якщо хочете дійсно розібратися в причинах протистояння президента і мера, читайте статті Інни Ведернікової «Чи відбере Зеленський столицю?» і «Закон бумеранга», де були спрогнозовані та пояснені події, що відбуваються.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі