У Чорне море зайшов британський розвідувальний корабель

Поділитися
У Чорне море зайшов британський розвідувальний корабель
Головна мета - продемонструвати підтримку свободи навігації у регіоні.

Розвідувальний корабель британського флоту HMS Echo (H87) в понеділок увечері, 17 грудня, увійшов через протоку Босфор у Чорне море. Як зазначив у Facebook главред BlackSeaNews Андрій Клименко, це перший військовий корабель НАТО, який увійшов у Чорне море з формулюванням мети візиту про підтримку свободи навігації у регіоні після захоплення РФ українських кораблів у Керченській протоці.

Цей сучасний розвідувальний корабель призначений для проведення розвідувальних операцій на підтримку підводних човнів і десантних операцій. Він може надавати адаптовану інформацію практично в режимі реального часу.

Це перший військовий корабель НАТО, що здійснює візит в Чорне море з прямим формулюванням мети візиту, пов'язана з Азовської кризою - to demonstrate the UK's support ensuring to freedom of navigation in the region.

Раніше в британському військовому відомстві повідомляли, що HMS Echo відправиться в Чорне море в 2019 році.

"Великобританія і Королівський флот достроково виконують обіцянки, дані після загострення ситуації в Азовському морі", - пише Клименко.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Генеральна Асамблея ООН 17 грудня підтримала резолюцію щодо загроз, які створює Росія для України, Чорноморського регіону і всієї Європи, перекидаючи війська і озброєння, включаючи стратегічні бомбардувальники, балістичні ракети в окупований Крим, а також нарощувати військову присутність в акваторіях Азовського і Чорного морів.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі