В річці Десна в районі Чернігова почала гинути риба, а вода потемніла та має незначний неприємний запах, повідомила Чернігівська міська рада у понеділок, 9 вересня.
«Місцями масовий замор риби, є мертва. Рибу будуть збирати та відвозити на утилізацію в заздалегідь визначене місце. Працюють міські служби, екологи та ДСНС», - повідомили у міськраді про ситуацію на міському пляжі «Золотий берег».
Відвідування пляжу у Чернігові заборонили ще тиждень тому. Також в місті посилений контроль за продажем всіх видів риби та працює станція аерації в районі переправи.
Також в міськраді підкреслили, що Чернігів не споживає воду з річок, а використовує воду зі свердловин, тому загрози життю та здоров‘ю людей немає.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України напередодні у неділю повідомило, що в Десні від гирла річки Сейм до міста Чернігів у воді зафіксовані перевищення вмісту марганцю та заліза, що є типово для цієї пори року. Водночас в річці спостерігається незначний мор риби.
«По річці Сейм відмічається стабілізація ситуації. За результатами вимірювань в пробах вод, відібраних в річці Сейм 5 та 6 вересня, стан води покращується. Вміст азоту не перевищено у всіх створах. Незначне збільшення розчиненого кисню у воді, зменшення різкого неприємного запаху та відновлення природного кольору. Загиблої риби не виявлено", - значиться у повідомленні.
Також в міністерстві додали, що відповідальні служби постійно моніторять стан води у Десні у місцях водозаборів Києва та Броварів – перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не встановлено, ризики для здійснення водозабору відсутні.
Раніше в міністерстві повідомили, що намагаються локалізувати наслідки забруднення річки Десна, яке виникло після забруднення річки Сейм на території Росії, де почала гинути риба. Зокрема в Десну почали вносити абсорбент у воду та здійснювати штучну аерацію.